Yaman; “Haberi ihbar kabul ediyoruz”

Olay Gündem Gazetesi muhabiri Kasım ŞAHİN’in yapmış olduğu; “Milli Eğitimde Tehdit Skandalı” haberi büyük ses getirdi. Konu hakkında bir açıklama yapan Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Hüsnü Yaman, “Haberi ihbar olarak kabul ediyoruz” dedi.

Yaman; “Haberi ihbar kabul ediyoruz”

Haber: Kasım ŞAHİN

Yaman, gazetemize yaptığı özel açıklamada, haber hakkında şunları söyledi; Bu gün bir yerel gazetede çıkan haberle ilgili iddia edilenler doğruysa gerçekten çok vahim. Aslında balık baştan kokar sözünü doğrulatır gibi haber. Öncelikle hem milli eğitim bakanlığı hem Bolu il milli eğitim müdürlüğü bakış açısın değiştirmelidir. Ne rehber öğretmenler ne de diğer branşlar sizin kapı kulunuz değildir. İstediğiniz zaman istediğiniz yerde değerlendiremezsiniz. Zira herkesin bir görev tanımı vardır.

Malum olduğu üzere OHAL  kanunu hem FETÖ terörü hem de PKK  terörüyle mücadele için çıkarılmış bir kanundur. Bunu çalışanların üzerinde demoklesin kılıcı gibi tutmak çalışanın her anlamda moral ve motivasyonun düşürür çalışma barışını bozar. Yani her anlamda yanlıştır. Elbette istediğimiz her okulda bir rehber öğretmenin olması ideal olanıdır ama çözümü bu değildir. Üniversiteyi bitirmiş onlarca bölüm mezunları atanmayı beklerken öğretmen yetersizliğinden şikayet etmek samimiyetsizlikten öte gitmez.

Çalışanlar öncelikle şunu iyi bilmelidir; bu gün rehber öğretmenler üzerinden denenmek istenen sistem sesimiz çıkmaz ise, her denileni korku kültürüyle kabullenirsek gelecekte bu günleri çok arar hale geleceğiz. Öyleyse çözüm her denilene evet demek değil sorgulamaktan geçer.

Bu olayla ilgili çıkan haberleri ihbar kabul ederek gerekli girişimlerde bulunacağız. Mağduriyet yaşayan ve önüne konulan dayatmayı kabul etmeyen arkadaşlarımızın TÜRK EĞİTİM SEN BOLU ŞUBESİ olarak her zaman yanlarında olacağımızı bilmelerini isteriz. Milli eğitim yetkililerine de sesleniyorum. Bu tavırlar hiç kimse tarafından kabul görmez. Çalışanların birde gönüllerine girmeyi denemelerini tavsiye ederim.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER