Yaman; “Üç maymunu oynuyorlar”

Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Hüsnü Yaman, geçtiğimizi hafta Çaydurt Mevkiinde eğitim öğretim veren Alıçören Ortaokulu Türkçe Öğretmeni HakanT.’nin küçük çocuklara yönelik eylemleri karşısında sert açıklamada bulundu. Yaman, yetkililerin üç maymunu oynadıklarını dile getirdi.

Yaman; “Üç maymunu oynuyorlar”

Haber: Kasım ŞAHİN

Yaman, konu hakkında şunları söyledi; Allahın insanlara verdiği en büyük nimet akıldır. Arkadaşımızın uzun süredir psikolojik sıkıntı yaşadığı bilinmekteydi. Her ne kadar milli eğitim müdürlüğü üç maymunu oynasa da buna kimse inanmıyor. Bu arkadaşa rahatsız olduğu bilindiği halde kim ya da kimler sahip çıkmıştır. Maalesef eğitim öğretim kimsenin umurunda değil görünen. Her zaman olduğu gibi bu olayda da 'benden olsun çamurdan olsun' mantığı kendini göstermiştir. Ortada vehamet boyutunda ciddi iddialar var.

İlgili şahıs ve kurumların bir an önce çıkıp baştan savma olmayan inandırıcı açıklamalar yapmasını bizim ve kamuoyunun beklediğinin bilinmesini istiyoruz. Ayrıca benzeri durumda olan görevi ne olursa olsun kişilerin tespit edilerek ilgili kurumlar tarafından  gerekli tedbirlerin alınması bu tür olayların yaşanmaması için elzemdir.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128