Yaman’dan Türk Ocaklarına destek

Türk Ocakları’nın yayınladığı ‘Vatansever Türk Aydınları Bildirisi’ne’, Türkiye Kamu Sen Bolu İl Başkanı Hüsnü Yaman’dan destek geldi. Yaman; “Bu çerçevede akademisyenlerin bildirisine karşı Türk ocaklarının Vatansever Türk Aydınları Bildirisini destekliyoruz” dedi.

Yaman’dan Türk Ocaklarına destek

HABER: CEYLAN BEYKOZ

Türk Ocakları’nın yayınladığı “Vatansever Türk Aydınları Bildirisi”ni desteklediklerini belirten Türkiye Kamu Sen Bolu İl Başkanı Hüsnü Yaman; “Türkiye bir savaş içinde,  biz Türkiye sevdalısıyız diyoruz. Bize düşen asker ve polisimizin verdiği mücadelede siyasi angajman ortaya koymadan desteklemektir. Bunu yapmaya devam edeceğiz, bunu yapmamız geçmiş hataları unutmak ya da affetmek anlamına gelmez. Unutmak yok olmaktır, tarih örnekleri ile doludur, unutmadan yolumuza devam edeceğiz. Sonuna kadar terörle ve teröristle bu mücadeleyi verenlerin yanında olacağız. Bu çerçevede akademisyenlerin bildirisine  karşı Türk ocaklarının Vatansever Türk Aydınları Bildirisini destekliyoruz. 1128 akademisyen kimin aydını? Bu akademisyenler Diyarbakır Çınar'da  öldürülen üç çocuk için de bildiri imzalasınlar biz de onları alkışlayalım. Böyle aydınlık  olur mu? 7 Haziran'dan bu yana katledilen vatandaşlarımız ve askerlerimiz ne oldu? Başımıza ne geldiyse bu aydın geçinenlerden geldi” dedi.

Vatansever Türk Aydınları Bildirisi

"Türk milleti ve devleti, tarihimizdeki en ağır saldırılardan biriyle yüz yüze. Türk milletinin birliğini ve Türk devletinin bekasını yürekten savunanların, çözülmeye yol açacağını ikaz ve ihtar ettiği “Çözüm Süreci” boyunca şımartılan PKK terör örgütü, şehir ve mahallelerimizi işgale teşebbüs cüretini göstererek milli varlık ve birliğimize açıkça meydan okuyor. Gün geçmiyor ki, Anadolu'daki sıvasız evlere şehadet haberlerinin ateşi düşmesin. Milletçe her gün kurşunlanıyor, her gün katlediliyoruz. Ancak saldırılar yalnızca güvenlik güçlerimizin, masum vatandaşlarımızın tertemiz sinelerini hedef almıyor. Eli kanlı canileri daha da coşturmak için seferber edilen propaganda çarkı, yalanlarını pervasızca kusuyor. Akademik unvanlarını Türk milleti ve devletine duydukları ideolojik kinin paravanı haline getiren kesimlerin yayınladığı örgüt bildirisi, bu taarruzun daha da hız kazanarak devam edeceğini gösteriyor. İçinde tek doğru cümle bulunmayan iftira manifestosu, üniversite tarihimize sürülmüş kapkaranlık bir lekedir. Bu zevat arasında yer alan bazı kişilerin daha düne kadar, “çözüm sürecin”nde devleti yönetenlerin aklına danıştıkları kişiler oluşu da bir ibret vesikası olarak tarihe geçecektir. "Barış" gibi ilkeleri, terörü mazur ve meşru göstermek arzusuyla kirli namlulara sürenler, öncelikle insanlığın ulvi değerlerini katlediyorlar.

Türk aydınları olarak terör örgütü ve işbirlikçilerinin hain saldırılarını lanetliyor, bölge halkının refah ve huzurunu temin ile Türkiye’mizin birlik-beraberliğini korumak için hukukun çizdiği çerçevede azami hassasiyetle yürütülen mücadeleyi desteklediğimizi ilan ediyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki, teröre karşı milletçe yürek yüreğe sergileyeceğimiz güçlü dayanışma, ufkumuzda biriken kara bulutları dağıtmaya yetecektir. Cenab-ı Allah'ın izniyle bu ateş çemberinin de parçalandığını göreceğiz. Yeter ki devletimizi yönetenler, ihanet pusularında mücadele azimlerini yitirmesin, bir daha asla, terör örgütü ve uzantılarıyla bir çözüm arayışına girmesinler. " 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128