Yangınzede Ailelerin Yaraları Sarılıyor

Göynük’ün Aşağıkınık Köyü Çatacık mahallesinde meydana gelen yangın sonrası evsiz kalan yangınzedelerin yaraları sarılıyor. Bolu Valiliği ile Göynük Kaymakamlığı’nın girişimleri sonucu...

Yangınzede Ailelerin Yaraları Sarılıyor

Göynük’ün Aşağıkınık Köyü Çatacık mahallesinde meydana gelen yangın sonrası evsiz kalan yangınzedelerin yaraları sarılıyor. Bolu Valiliği ile Göynük Kaymakamlığı’nın girişimleri sonucu Van İlinden gelen 18 konteynır Göynük’te yangınzede vatandaşlara teslim edildi.

 

Göynük’ün Aşağıkınık Köyü Çatacık Mahallesinde Eylül ayında meydana gelen yangın sonucunda 13 Ev, 1 Eski Köy Okulu ile Köy Konağı yanmıştı. Yanan 13 evde yaşayan vatandaşlar, evleri tamamen yandığından dolayı mağdur olmuşlardı. Yangın sonrası ilçeye giden Bolu Valisi İbrahim Özçimen yangınzede ailelere geçmiş olsun dileklerini ileterek yangın mahallinde incelemelerde bulunmuş, detaylı bilgiler almıştı. Yangınzede ailelerin yaralarını sarmak için Bolu Valiliğinin talimatı ile tüm kamu kurum ve kuruluşları, Bolu Kızılay Başkanlığı ve sivil toplum örgütleri seferber oldu. İl Özel idaresi ile DSİ 53. Şube Müdürlüğünün araçları yanan evlerin enkazlarını kaldırarak yerlerini düzeltti. Van İlinden gelen 14 adet konteynır Aşağıkınık Çatacık Mahallesine ulaştırılarak vatandaşlara teslim edildi.4 adet konteynır da 27 Eylül 2012 tarihinde Gürpınar köyünde meydana gelen yangında zarar gören 4 aileye teslim edildi. Yangın sonrası evleri zarar gören ailelere, 1 Ekim tarihinden 8 Ekim tarihine kadar her gün düzenli olarak yemek verildi. Göynük Kaymakamlığı’nca da ilk etapta ailelere acil ihtiyaçları için nakdi yardım yapıldı. Temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere hayırsever vatandaşlardan yeteri kadar giyim eşyası ve gıda toplanarak yangınzede ailelere verildi.

 

Özçimen hayırseverlere teşekkür etti

 

Göynük ilçesindeki hayırsever esnaf ve vatandaşlar tarafından yangınzede vatandaşlara verilmek üzere 2 adet çamaşır makinesi, 2 adet soba,  yeteri kadar halı, battaniye, halıfleks, nevresim takımı, yatak, yastık, yorgan, perde, giyim eşyası, mutfak eşyası vb, eşyalar verildi.  Çevre İl ve İlçe Dernek ve hayırsever vatandaşlar tarafından 28 tane kanepe, kişi başına giyim çantası, 40 adet tekli baza ve yatak, 28 adet elektrikli soba, 82 adet battaniye, 42 adet gıda kolisi, 2 tane çamaşır makinesi gönderildi. İl ve ilçelerdeki sivil toplum örgütleri ihtiyaç olması halinde her zaman gerekli yardımın yapılacağını bildirdiler. Yangınzede ailelerin beyaz eşya ihtiyaçları ise yapılan yardımlar ve toplanan para yardımlarıyla karşılanacak. Evi yanan ailelerin hayvanlarının saman ve yem ihtiyaçlarının hayırsever vatandaşlar tarafından temin edilmeye devam edildiği bildirildi. Meydana gelen yangınlar sonrası evleri yanan ailelere tekrar geçmiş olsun dileklerini ileten Vali İbrahim Özçimen yardım için seferber olan tüm kamu kurum kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124