Yanık tedavisi gördüğünü 57 yıl sonra öğrendi

Bolu’da 57 yaşındaki İlhan Taşdelen, geçtiğimiz ay gittiği hastanede personelin kendisiyle ilgilenmek yerine cep telefonları ile ilgilendikleri iddiasıyla Bolu Valiliği’ne şikayette bulundu. Taşdelen, şikayetine gelen cevap yazısında “yanık tedavisi” olduğu şeklinde bir ibare görünce şaşkına döndü.

Yanık tedavisi gördüğünü 57 yıl sonra öğrendi

ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu’da Ekim ayı içerisinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi ve Plastik Cerrahi bölümlerinde daha önce başka bir hastanede gördüğü siğil tedavisinin ardından muayene olmak için giden 57 yaşındaki İlhan Taşdelen, hastanenin sekreterinden profesörüne kadar tüm personelin cep telefonları ile ilgilenmekten kendisiyle ilgilenmediklerini iddia etti. Taşdelen kendisiyle ilgilenilmediği iddiasıyla Bolu Valiliği’ne şikayet dilekçesi yazdı.

Cevap yazısında “yanık tedavisi ” olduğu ortaya çıktı

İlhan Taşdelen’in şikayet dilekçesinin ardından Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin incelemesinde, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doktoru Prof. Dr. Metin Görgü hastane yöneticiliğine yazdığı dilekçede İlhan Taşdelen’in eski bir yanık hastası olduğunu belirtti. Aldığı cevap yazısıyla şok olan İlhan Taşdelen, 57 yıldır bir kez bile yanık tedavisi görmediğini söyleyerek, “Hastane personelinin hastalarla ilgilenmek yerine cep telefonları ile ilgilenmesinden dolayı kendilerini şikayet ettim. Hastaneden bana gelen cevap yazısında, eski bir yanık hastası olduğum ve ilk yanık tedavimi Köroğlu Hastanesi’nde gördüğüm yazıyor. Ben İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde Ağustos ayının 24’ünde sol elimde bulunan siğillerin alınması için tedavi gördüm. 57 yaşımdayım ve hayatım boyunca yanık tedavisi görmedim. Yapılacak kontrollerde de bu kolaylıkla ortaya çıkabilir. Plastik Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Görgü’nün hastane yönetimine yazmış olduğu yanık tedavisi ile ilgili yazılı beyanı asılsız ve dayanaksızdır. Baştan sonra hayal mahsulü, kurmaca bir açıklamadır” şeklinde konuştu.

Hastane Taşdelen’i suçladı

Prof. Dr. Metin Görgü, hastane yönetimine yazdığı dilekçede hasta İlhan Taşdelen’in iddialarının tamamen asılsız olduğunu belirterek şu ifadelerde bulundu:

“Hasta eski bir yanık hastasıdır. İlk yandığı zaman Köroğlu Hastanesinde Op. Dr. Şerif Yavuz tarafından tedavi ve takip edilmiştir. Kendisi birkaç ay ilgili doktorun takip ve tedavisinden sonra 10.10.2016 tarihinde kliniğimize başvurmuş muayene edilmiştir. Hastaya neden Köroğlu Hastanesinde tedavisini tamamlamadığı sorulduğunda doktordan memnun olmadığını ifade etmiş ve tedavisinin kliniğimizce devam ettirilmesini talep etmiştir. Hastanın değerlendirilmesinden sonra hastaya ilaç, pansuman önerilmiş, konraktür olmaması için atel uygulanması gerektiği belirtilmiştir. Hasta tedavi önerilerine hepsi aynı tedaviyi öneriyor diyerek gitmiştir. Hastanın ne istediğini anlamak mümkün değildir.”

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2016, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128