Yanlış hesap Yılmaz’dan dönecek

Bolu belediye meclisinin Haziran ayı toplantıları hızlı başladı. Oturuma Terminal binasının batısına inşa edilmekte olan ve özel bir kolej’e ait olan bina damgasını vurdu. Bodrum +5 kat olarak tasarlanan binanın yapılan çıkmalar yüzünden 7 kata çıkartıldığını söyleyen Erhan Beykoz’a hitaben konuşan başkan Yılmaz; “ Kurum yetkilileri belediyeden iskan ruhsatı almaya geldiklerinde bina kendi haline döner” şeklinde cevap verdi.

Yanlış hesap  Yılmaz’dan dönecek
 Bolu belediye meclisinin birinci oturumunda sürekli işçi kadro ihdasının görüşülmesi sırasında CHP’li belediye meclis üyeleriyle Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz arasında tartışmalar yaşandı. Bolu belediyesinin memur kadrosunun resmi gazetelerde yayınlanan yönetmelikler gereğince 454, işçi sayısının ise 227 olarak belirlendiğine dikkat çeken başkan Yılmaz “Bu bir işçi alımı değildir, Yeni kadro tahsisi yapmıyoruz, Şu anda Bolu belediyesinde 212 tane işçi var. Bu sayıyı yönetmelik gereğince 227’ye kadar çıkarabiliriz. Bu bolu belediyesinin nereden nereye geldiğini bir kez daha gösteriyor biz belediyeyi aldığımızda çalışan işçi sayısının 885 olduğunu ve o günlerden bugünlere geldiğimizin unutulmaması gerekir” şeklinde konuştu. CHP sıralarından gelen ”O halde niye o kadar işçi çıkarttın “ sözlerine cevap veren Yılmaz; “Bu bir işçi alımı değil yasa uyarınca sürekli işçi kadrosunun görüşülmesidir” dedi. Konu görüşülmek üzere Plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Oturumda daha sonra Anıtpark ve Kardelen meydanındaki Kültürpark çalışmaları kapsamında yapılacak olan dükkânların satışlarının yapılması sonucunda satılamayan işyerlerinin 30 yıla kadar kiraya verilmesi ya da satılması konusu görüşüldü. Karara CHP gurubu “yapımına bile başlanmayan dükkânların satışının etik olmayacağı gerekçesiyle itiraz etti. Konu görüşülmek üzere oy çokluğuyla bütçe komisyonuna havale edildi.

 

“O bina kendi haline dönecek”

 

Oturumun dilek ve Temenniler bölümünde konuşan CHP’li belediye meclis üyesi Erhan Beykoz 4 ay önce yapılan meclis toplantısında Terminal binasının batısına inşa edilmekte olan özel bir kuruma ait olan kolej binasının çatı katındaki düzenlemelere Naci Yörük’ün dikkat çektiğini vurgulayarak; “Bina bodrum + 5 kat olarak planlanmasına rağmen çatıya yapılan çıkmalar yüzünden bina bodrum +7 kata çıkartıldı. Bu konuda aradan geçen 4 aylık süre zarfında hiçbir şey yapılmadı. Madem öyle oraya yapılacak olan diğer binalara da bodrum +7 kat izni verelim ki kimseye hak geçmesin” biçiminde konuştu. Başkan Yılmaz ise “Bunlar benden mutlaka ruhsat almaya gelecekler, iskan ruhsatı almaya geldiklerinde bina kendi haline döner” şeklinde konuştu.

 


 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2013, 20:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
BİR BİLEN
BİR BİLEN - 7 yıl Önce

başkan karşinda çocuk yok halk var kandiramazsin dönmeyecek bi̇r yolunu bulursun

SIRADAKİ HABER