Yapılanlara Bir Kere Saygı Duyun

Erol YILDIZ yazdı...

Yapılanlara Bir Kere Saygı Duyun

Ne kadar akıllı insanlarız. Biz bu akıl ile değil ülkemiz dünyanın üstesinden geliriz. Aklımızı çalıştırsak yapamayacağımız iş yok. İşimiz gücümüz fesatlık olunca her şey sarpa sarıyor. Şahsi çıkarlarımız ile devlet çıkarlarını karıştırarak yanlışı yapıyor, inatla devamını sağlıyoruz. Hadi bakalım.

Ne kadar iyi insanlar değil mi şu Amerikalılar. Sen kalk onca işin arasında bir de dünyadaki diğer ülkeleri düşün. Onlara yardım et. Onlara demokrasiyi getir. Onların geri kalmış siyasetine müdahale et ve barışı sağla. Bu insanlar cennetlik değil de nedir? Sakın ha şimdi inanırsınız yazılarıma. Biz toplum olarak alışkınız zaten. Biri bir şey dediğinde ne olduğunu anlamadan görmeden inanırız. Bu inancımız yüzünden değil mi başımızın beladan kurtulmayarak hep birilerinin güdümünde hareket ettiğimiz.

Büyük bir onur savaşı vererek, ülkemizin dört bir yanı düşman işgalinden temizlendikten sonra, çağdaş medeniyetler seviyesine getirilen Türkiye, Atatürk’ün ölümünün ardından kollarını sıvayarak giriştikleri soğuk mücadeleyi halen sürdürüyorlar. Dünyanın en medeni ülkelerinde bile olmayan köy enstitüleri eğitim ordusu ile kısa sürede ülkeyi güçlendiren bu çalışmalara dur diyen zihniyet, şimdi çevremizdeki ülkeler başta olmak üzere bizlere demokrasiyi öğretmek isteyenler değil mi? İlk planları, sıkıntıda olan ülkemiz için vermek istedikleri askeri yardım ve ekonomik desteğin karşılığı olarak köy enstitülerinin kaldırılmasıydı. Bakın tarihe bunu başardılar. Peşinden eğitim ve diğerlerine el atıldı. Savaş ile yapılamayanlar soğuk savaş ile mücadele edilerek içimizi acıttılar. Memleketimizin tarım ve hayvancılık ülkesi olduğunu bizlere unutturarak, çocuklarımıza süt yerine ne olduğu belli olmayan süt tozlarını kakaladılar. Adı dostluk yardımı oldu. Onları yedikçe kafamızda çağdaş düşüncelerimiz, yerini fesatlığa bıraktı. Bununla keşke bitseydi de kurtulsaydık. Bitmedi maalesef. Siyasetimize, kültürümüze, yaşamımıza müdahale edildi. Toprak altında bulunan zenginliklerimize müdahale edilerek, çıkarlarına ilaveler yapıldı. Hayır desenize onlardan yana iyi düşünenler. Sormak fikirleri anlatmak hataysa doğrusunu bilenler anlatsın bana. Beni de aydınlatın.

Dünyanın en büyük rezervlerine sahip olduğumuz uranyum yatakları şimdi nerede diye sorarsanız. Bana değil yeni sahiplerine sorunuz. Bizim en az bin yıl ihtiyacımız karşılayacak olan bu maden sahamız emperyalist ülkelerin değil, Tanrının bizlere verdiği nimettir. O bahsi geçen maden ile bu gün Ortadoğu’ya yapılan her müdahaledeki atılan füze ve uçan her uçan malzemesinde öncü hammaddeyi teşkil eder. Bizler yamalı yolları onarıp seyahat ederken, onların uzayda yaptıkları su var mı acaba çalışmaları bu madenin işlenmesiyle gerçeğe dönüşüyor.  Şu an mevcut rezervler kullanılmıyor. Donduruldu. İşletimi bizim değil. İleride tüm dünyada hatta Ortadoğu’da bir gün enerji tükenirse sıra tek kullanıcısı olarak oraya gelecek. Anladınız mı acaba yediğiniz tarım ürünlerinin neden dışarıdan geldiğini. Bunlar düşünülmese kaliteli tarım bizde. Bunu biz bilmiyoruz ama bütün dünya ülkenin ne kadar düzgün toprağa sahip olduğunu bizden iyi biliyorlar. Hayırlısı bakalım.  

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128