Yaralı 4 Türkmen Bolu’da tedavi altına alındı

Türkmen Dağı’nda Rus ve Suriye ordularının saldırıları sonrasında yaralanan Türkmenden 4’ü Bolu’da 3’ü ise Sakarya’da tedavi altına alındı. Yaralı 4 Türkmen vatandaşın Bolu’ya geleceği haberini alan İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi Acil Servisi alarma geçti. Çeşitli yerlerinden yaralanan ve günlerdir tedavi edilemeyen 4 Türkmen acil servise yatırılarak tedavilerine başlanıldı.

Yaralı 4 Türkmen Bolu’da tedavi altına alındı
Haber: Kasım ŞAHİN

Türkmen Dağı’nda Suriye ve Rus ordularına karşı savaşan Türkmenler’den yaralı olanlar için bölgeye Bolu ve Sakarya’da 5 kişilik ekip gitti. BBP Bolu eski İl Başkanı Mahmut Alan, tsk’Den istifa edip gönüllü olarak bölgeye giden Astsubay Ersoy Kurt ve 3 kişi yaralı 7 yaralı Türkmeni Yayla Dağı sınırından alarak Bolu’ya getirildiler. Yaralı 4 Türkmen vatandaşı İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde tedavi altına alındı. Bolu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Metin Tahaoğlu ve vatandaşların karşıladığı İsmail Ebadi (22), Mustafa Elgavin (23),  Samet Hasan (24) ve Sami Şehmuz (22) isimli Türkmen yaralının tedavilerine baaşlanıldı.

GÖZYAŞLARINI TUTUMADI

Bölgeye giden BBP Bolu eski İl Başkanı Mahmut Alan, “Sınırda çok büyük sıkıntı var. Şu anda gördüğünüz yaralıların en iyisi 5 aydır tedavi göremiyor. Zor durumda olan insanlar var. Tedavi göremeyen arkadaşlarımızı getirdik. Sakarya’dan bölgeye giden arkadaşlarımıza destek olmak için bizde bölgeye gittik. Bölgede ajanlar dolaşıyor. Dün PKK’lı bir ajan yaralı olan vatandaşların evlerini tespit ederken yakalandı. Söyleyecek söz bulamıyorum. Kobani’de olaylar olduğunda nasıl HDP’li milletvekilleri ortalığı ayağa kaldırdı bizler Türkmen kardeşlerimiz için ortalığı ayağa kaldıramadık” dedi.

YEMEK VE SİLAHA İHTİYAÇ VAR

 

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Astsubay olarak görev yaparken istifa eden ve gönüllü olarak  bölgeye giden Ersoy Kurt’da açıklamasında,  “Oradaki durum içler acısı. Herkesin gerçek anlamda oraları görmesi lazım. Zor şartlarda yaşıyorlar. Yemeğe ve silaha ihtiyaçları var. Bizim elimizden gelen bu. Gittik yaralı kardeşlerimizi aldık ve getirdik” diye konuştu.

KÖYÜMÜZÜ GERİ ALDIK

Türkmen dağında savaşan ve hastaların yanında refakatçi olarak gelen Muhammed Hillak, bölgede yaşanan durumu anlattı. Hillak, “Orada durum şu anda iyi elhamdülillah. Gelen arkadaşlardan Allah razı olsun. Mücahitlerimiz direniyor. Dün bir köyümüzü geriye aldık” şeklinde konuştu.

METİN TAHAOĞLU BİLGİ VERDİ

Bolu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Metin Tahaoğlu ise yaralıların durumları hakkında bilgi verdi. Tahaoğlu, “Bir hastamızın bacağı kalcadan kesilmiş. Diğer bacağından kırık sıkıntısı var. Diğer kardeşimizin boyun bölgesinde şarapnel parçalarını var. Bir tane kardeşimiz de bel bölgesinde şarapnel parçaları var. Gerekli tedavilerine başlandı. En kısa sürede sağlıklarına kavuşacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı. Yaralı olan 3 Türkmen vatandaş ise yine aynı grup tarafından Sakarya’ya tedavilerinin yapılması götürüldü.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128