Yaralı Türkmenler Bolu’da…

SURİYE'nin Bayırbucak bölgesindeki Türkmen Dağı'nda savaşırken yaralanan 3 Türkmen ve savaş ortamından dolayı psikolojik olarak rahatsızlanan 1 Türkmen hasta dün Bolu’ya getirilerek tedavi altına alındı.

Yaralı Türkmenler Bolu’da…

HABER: FARUK ÇİDEM

Büyük Birlik Partili’ler, Türkmen Dağı'nda savaşırken yaralanan 3 Türkmen ile savaş ortamı yüzünden psikolojisi bozulan 1 kişiyi tedavi ettirmek için kamptan çıkartarak Bolu’ya getirdi. Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'ne getirilen Türkmenleri hastane görevlileri karşıladı. Çeşitli yerlerinden yaralanan Türkmenler’den Yahya Baş, Muhammed Abdullah ve Ala Mahmut tedavi altına alınırken, psikolojik sorunlar yaşayan Nevraz Abdullah da psikiyatri servisine sevk edildi.

BBP Bolu eski İl Başkanı Mahmut Alan, 4'üncü kez sınır bölgesinden yaralı getirdiklerini belirterek şunları söyledi; "Bu seferki kardeşlerimiz bombardıman sırasında bina altında kalıp belinden ve bacağından ciddi yaralılar. Yaralarının iyileşmesi için ciddi ameliyat gerekiyor. Bir tane de atılan bombalar yüzünden psikolojik sorunları olan bir kardeşimiz var. Tedavilerinin en iyi şekilde yapılacağını ümit ediyoruz. Gerekli izinleri alıp karayoluyla Bolu'ya getiriyoruz. Onlar bizlere emanet. Sınır bölgesindeki hastanelerde yoğunluk var. Biz oranın yükünü azaltmak için yaralı kardeşlerimizi Bolu'ya getiriyoruz."

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2016, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128