“Yardımsever halkımızdan aldığımız destekle hizmetlerimiz sürecek“

Türk Kızılayı Bolu Şubesi Dr. Abdullah Danışman, Türk Kızılayı’nın kuruluşunun 148’nci yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Yardımsever halkımızdan aldığımız destekle hizmetlerimiz sürecek” dedi.

“Yardımsever halkımızdan aldığımız destekle hizmetlerimiz sürecek“

Haber: Kasım ŞAHİN

 

Türk Kızılayı Bolu Şubesi Dr. Abdullah Danışman, Türk Kızılayı’nın kuruluşunun 148’nci yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, şu ifadeleri kullandı:

“11 Haziran, kurulduğu günden bu yana Türk Milleti’nin merhametini hiçbir ayırım yapmadan tüm insanlığa yaşatan ve öğreten Türk Kızılayı’nın 148. kuruluş yıl dönümüdür. 11 Haziran 1868 tarihinde "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla, savaş alanındaki yaralılara ayırım gözetmeksizin yardım etme düşüncesi ile kurulan Kızılay, 1877'de "Osmanlı Hilali Ahmer Cemiyeti", 1923'de "Türkiye Hilali Ahmer Cemiyeti", 1935'te "Türkiye Kızılay Cemiyeti" ve 1947'de "Türkiye Kızılay Derneği" adı ile tam 148 yıldır ızdırabın olduğu her yere yetişmeye çalışan sevgi ve merhamet eli olarak başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa hizmet etmektedir.

Türk Kızılayı, ayrım gözetmeksizin mazlumlara ve mağdurlara zorlu koşullara rağmen şefkat elini uzatan, yaralarını saran, onlara umut olan ve etkili bir şekilde yürüttüğü sınırları aşan faaliyetleriyle ülkemizin gurur kaynağı olmuştur. Ülke genelinde 700’e yakın şubesi, yüz binlerce üyesi ve gönüllüsü ile Türk Kızılayı, tüm bu çalışmaları yardımsever halkımızdan aldığı güç ile gerçekleştirmektedir.

Türk Kızılayı’nın Bolu’daki gönüllü temsilcileri olarak bu büyük, kutsal ve onurlu emanete hizmet etmeye, onu Genel Merkezin vizyonuna uygun şekilde, yerelde daha kurumsal bir yapıya kavuşturmaya ve büyütmeye çalışıyoruz. Bu kutsal kuruma zarar verecek her türlü davranıştan imtina ederek halkımızın güven duygusunu zedelemeden, başta kan ihtiyacımızın gönüllü bağışçılar ile temini için çalışırken, diğer yandan afetlere hazır bilinçli toplum için eğitim çalışmaları yürütmekteyiz. Afetlerde kamu görevlilerimize ve halkımıza yardımcı olmaya çalışıyor, ihtiyaç sahiplerine sosyal yardımlar için gayret gösteriyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında evlerini, arsalarını, mallarını, paralarını, mülklerini bağışlayarak Kızılay’ın gelir elde etmesini sağlayan, işinden aşından evinden fedakarlık yaparak gönüllü olarak bu kuruma hizmet eden, Kızılay’ın bugünlere gelmesinde en büyük pay sahibi olanlardan hayatta olmayanlara, Allah’tan rahmet diliyoruz. Geçmişten günümüze bu kuruma layıkıyla hizmet etmiş olanlara, büyümesi için gayret gösteren milletimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Kan ihtiyacımız başta olmak üzere diğer yardım ve hizmetleri ile insanımızın ve insanlığın hizmetinde olan bu kuruma milletimizin her zamankinden daha fazla sahip çıkarak desteğini devam ettireceğine inanıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2016, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128