Yarım saatte ne olduysa oldu…

Bolu’da dün öğleden sonra şiddetli yağış hayatı felç etti. Alt geçitler trafik akışına kapandı, rögarlar patladı, Pazar yerini sel aldı. Pazar dükkanlarını, bodrum katları su bastı, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağçan, takım elbisesiyle su basan yerlerin rögar kapaklarını kazmayla açtı. İşte olduysa Bolu’da her şey yarım saat içersinde oldu.

Yarım saatte ne olduysa oldu…

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’da her şiddetli yağan yağmur yine aynı sahnelere neden oldu. Yaklaşık yarım saat süren şiddetli yağış nedeniyle şehir felç olurken birçok vatandaş da mağdur oldu. Süratli giden araç sürücüleri yayaları tepeden tırnağa ıslatırken, Cici Taksi alt geçidi sular altında kalınca Belediye ekipleri tarafından trafik akışına kapatıldı. Atatürk Bulvarındaki rögar taşınca ortaya adeta bir şelale çıktı.

Pazar yeri yine nasibini aldı. Yağan yağmur nedeniyle Pazar yerini sel bastı ve bir çok Pazar tezgahı sular altında kalırken esnaflar paçaları sıvayıp adeta isyan bayrağını çektiler. Pazara gelen bir çok vatandaş evlerine gidebilmek için paçaları sıvayıp sel alan yoldan geçmek zorunda kaldı.

Pazar yerinin su bastığı haberini alır almaz hemen bölgeye gelen Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, takım elbisesiyle rögar kapaklarını kazma ile açarak yağmur suyunun tahliyesine yardımcı oldu. Şehir merkezindeki bir çok ev ve işyerlerinin bodrum katları sular içersinde kalırken, vatandaşlar kendi imkanlarıyla su tahliye çalışması yaptılar.


Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128