Yasağa uymayanlara acıma yok!

İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz bir hafta boyunca uygulanan sokağa çıkma yasağının bilançosu açıklandı. Uyarılara rağmen yasağa uymayan on binlerce kişiye ceza kesildi.

Yasağa uymayanlara acıma yok!

Haber: N. Halid Altundal

İçişleri Bakanlığı hafta içi 21.00 ile 05.00 saatleri arasında, hafta sonu da Cuma akşamı saat 21.00'den Pazartesi günü saat 05.00'e kadar uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının bilançosunu açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada vatandaşların büyük oranda kısıtlamalara uyduğuna dikkat çekildi.

ON BİNLERCE KİŞİYE CEZA

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "14 Aralık Pazartesi gününden itibaren hafta içi saat 21.00 ile 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 18 Aralık Cuma akşamı saat 21.00'den 21 Aralık Pazartesi günü saat 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 38 bin 874 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK'nin ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır.

Koronavirüsle mücadelede alınan tedbirler, yapılan sıkı denetimler, rakamlara olumlu yansımaya başlamıştır ancak virüsle mücadele henüz bitmiş değildir. Rehavete kapılmadan, temizlik, maske ve mesafe başta olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz. Aziz milletimize tüm bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakarlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128