banner120

“Yaşananlar Parti içi meseledir”

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın partisinde yaşanan olayların parti içi mesele olduğunu ve basının bu konudaki merakını anlamakta güçlük çektiğini ifade etti.

“Yaşananlar Parti içi meseledir”
 AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, geçtiğimiz aylarda yerel bir gazetenin internet sitesinde yapılan yorum sonrası karşı karşıya gelen iki İl Yönetim Kurulu Üyesi hakkında açıklamalarda bulundu.  Sayın, bu olayın parti içi bir mesele olduğunu söyleyerek parti içi kurullarında görüşülerek bir karar vereceklerini söyledi.

Konu ile ilgili çok kısa bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, “Bu bizim parti içi bir meselemizdir. Basının bu olay karşısındaki merakını anlamakta güçlük çekiyorum. Bu iç meselemizi kurullarımızda görüşerek ne yapmamız gerektiğine karar verip uygulayacağız” dedi. Geçtiğimiz aylarda “Yakışıksız” takma adıyla yorum yazan kişi AK Parti’nin Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Bozacı’yı hedef alan ifadelere yer vermişti. Bu yorumun yayınlanmasının ardından AK Parti Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi bozacı avukatı aracılığı ile savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Bozacı’nın suç duyurusunda bulunmasının ardından Bolu Cumhuriyet Savcılığı Türk Telekom’a yorumun yazıldığı IP numarasının kime ait olduğunun tespit edilmesini istedi. Türk Telekom savcılığın talebi üzerine IP numarasını hemen tespit ederek savcılığa sundu. IP numarası AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi olan Sedat Tarakçıoğlu’na ait işyerini gösteriyordu. Ayşe Bozacı Sedat Tarakçıoğlu hakkında internet yoluyla hakaret suçlamasıyla mahkeme açtı. 08.08.2013 tarihinde görülen davada hakim Sedat Tarakçıoğlu’nu suçlu buldu. Hakim Sedat Tarakçıoğlu’nu internet yoluyla hakaret suçundan para cezasına çarptırırken, Tarakçıoğlu’nun 5 yıl içinde aynı suçu işlememesi şartıyla cezasını erteledi. Bu kararın ardından Ayşe Bozacı’nın Sedat Tarakçıoğlu hakkında tazminat davası açabilmesinin de önü açılmış oldu. Ayşe Bozacı isterse Sedat Tarakçıoğlu’na manevi tazminat davası açabilecek.

                                                                                                                                                                              

 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2013, 21:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124