“Yaşar Taşkıran” Davası başlıyor

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın baş danışmanı Yaşar Taşkıran’ın yargılanmasına bugün Bolu adliyesinde başlanacak.

“Yaşar Taşkıran” Davası başlıyor
 Rüşvet aldığı iddiasıyla halen T Tipi cezaevinde tutuklu bulunan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın baş danışmanı Yaşar Taşkıran’ın yargılanmasına bugün bolu adliyesinde başlanacak. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın baş danışmanı Yaşar Taşkıran arsasıyla ilgili sorun yaşayan bir kişiden, buluştuğu kafede seri numaraları alınmış 15 bin TL'yi rüşvet olarak aldığı iddiasıyla suçüstü yakalanıp önce gözaltına alınmış daha sonra da tutuklanmıştı. İmar Kanunu'nun 18'inci maddesine göre arsası değişikliğe uğrayan bir kişi, Bolu Belediyesi baş danışmanı Yaşar Taşkıran’dan yardım istedi. İddiaya göre, Taşkıran gerektiği düzenlemenin yapılması için arsa sahibinden rüşvet istedi. Bolu Cumhuriyet Savcılığı'na yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatılarak, Taşkıran ile buluşacak kişinin rüşvet olarak vereceği paraların seri numaraları alındı. Arsa sahibi ile Taşkıran bir kafede buluştu. Taşkıran parayı aldıktan sonra aracına bindikten kısa bir süre sonra önü kesildi. Taşkıran’ın üzerinde ve aracında arama yapıldı. Aracın torpido gözünde gazete kâğıdının içerisine sarılı seri numaraları alınmış 15 bin TL para ele geçirildi. Polis, rüşvet aldığı iddia edilen Taşkıran’ı gözaltına alırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Belediye Başkanı Baş Danışmanı Yaşar Taşkıran, Bolu Cumhuriyet Savcılığı'nda ifadesinin alınmasının ardından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildikten sonra mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

 

“Usulsüzlüğe hiçbir şekilde müsamaha etmeyiz”

 

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ise Belediyede danışman olarak görev yapan Yaşar Taşkıran’ın gözaltına alınması ile ilgili olarak,  gerekli idari soruşturmanın başlatıldığını bildirmişti. Yılmaz;  “Usulsüzlüğü kim yaparsa yapsın hiçbir şekilde en ufak müsamahamız olmayacaktır” demişti. Yılmaz;  “Belediye çalışanlarımızdan Yaşar Taşkıran’ın gözaltına alınması ile ilgili olarak yargı süreci devam etmektedir. Takdir edileceği üzere, yargı süreci devam ederken, suçlamalarla ilgili herhangi bir yorum yapmamız mümkün değildir. Bu aşamada söyleyebileceğim tek unsur şudur; usulsüzlüğü kim yaparsa yapsın hiçbir şekilde en ufak bir müsamahamız olmayacaktır. Konuyla ilgili idari soruşturmayı başlatmış bulunuyoruz.  Bugüne kadar belediyede, usulsüzlük- yolsuzluk gibi gayri ahlaki ve gayri yasal hiçbir işlemin yapılmasına izin vermedik. Bundan sonra da vermeyiz. Bu süreçte yargıya her zaman yardımcı olacağımızı belirtir,  bu tür olaylarda her zaman gereğini yapacağımızı bir kez daha ifade etmek isterim.” Diye konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2013, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124