Yaşlı adamı sokakta bırakmadılar

Mudurnu ilçesinden Bolu merkeze gelen 89 yaşındaki Raşit Türkyılmaz isimli amca sokakta kalınca yardımına, önce polis ve bekçiler koştu. Ardından da, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir devreye girerek, yaşlı amcanın sokakta kalması önlendi.

Yaşlı adamı sokakta bırakmadılar


Haber: Okay Özcan

Olay akşam saatlerinde Cumhuriyet Caddesi Mudurnu yazıhanelerinin önünde meydana geldi. Polis telsizinden, yaşlı bir adamın, sokakta kaldığı ve yardım talebinde bulunduğu anonsu üzerine olay yerine ilk olarak bekçiler ve Asayiş ekipleri geldi. Mudurnu’dan Bolu’ya geldiğini ve sokakta kaldığını belirten 89 yaşındaki Raşit Yılmaz, adliye de işi olduğunu ama erken geldiği için sokakta kaldığını belirterek, bekçi ve polislerden yardım istedi.

Görevli bekçi ve polisler, yaşlı amcaya yardım etmek için ellerinden gelini yaparken, yatacak yer bulma konusunda sorun yaşandı. Olayı öğrenen ve derhal müdahalede bulunan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, devreye girerek, yaşlı amcanın Otel 14’de kalabileceğini söylemesinin ardından, polisler ve bekçiler rahat bir nefes aldılar. Yaşlı amca ekip otosuna bindirilerek, Otel 14’e götürülerek, geceyi rahat bir şekilde geçirmenin mutluluğunu yaşanırken, yaşlı amca, görevli polis, bekçi ve Bolu Belediye Başkan yardımcısı Özdemir’e teşekkür ederek, “Sene başı geldiğinde 90 yaşıma gireceğim, bu iyiliği yaşım elverdikçe hiç unutmayacağım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128