Yaşlılar Türkiye’nin baş tacıdır

Ülkemizde her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası münasebetiyle ilimizdeki çeşitli huzurevlerinde kalan yaşlılar Vali Özçimen’i makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Vali Özçimen,...

Yaşlılar Türkiye’nin baş tacıdır

Ülkemizde her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası münasebetiyle ilimizdeki çeşitli huzurevlerinde kalan yaşlılar Vali Özçimen’i makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Vali Özçimen, yaşlıların baş tacı olduklarını söyledi ve sıkıntılarının olup olmadığını sordu.

 

Dünya Yaşlılar Haftası münasebeti ile yapılan ziyarette Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Kadir Pulat ve huzurevi görevlileri de huzurevi sakinleri ile birlikte hazır bulundular.

Yapılan ziyarette huzurevi sakinleri Vali Özçimen’e kendilerini kabul ettiği için teşekkür ederken, kaldıkları huzurevlerinde kendilerine olan bakımdan ve hizmetten memnun olduklarını dile getirdiler.

Vali İbrahim Özçimen, ziyarette huzurevi sakini Fatma Akdemir'in dedesinden kalan ve yakasına taktığı Çanakkale Gazisi madalyası hakkında da kendisinden bilgiler aldı.Ziyarette ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Kadir Pulat, Yaşlılar Haftası münasebeti ile ilimizde düzenlenecek etkinlikler ile ilgili de bilgiler verdi. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Vali Özçimen, "Bu memlekete emeğinizi verdiniz. Çocuklar yetiştirdiniz, bağınızda bahçenizde çalıştınız, resmi dairelerde çalıştınız. Şimdi nöbet bize geçti. Bizde sizin gibi olacağız. O zaman ilgi, alaka, sevgi bekleyeceğimiz için şimdi sizlere de göstermemiz lazım. İnşallah sizlere layık olabilecek şekilde hizmet edebiliyoruzdur. Mühim olan gönül kırmadan hayatı güzellikle geçirebilmek, insanlığa ve insanlara faydalı olabilmek. Siz nöbetinizi tuttunuz şimdi nöbet sırası bizde. İnşallah bizde nöbetimizi hakkıyla tutarız. Allah sizlere güç kuvvet versin, başımızdan eksik etmesin. Derler ki; ''Beli bükülmüş ihtiyarlarımız ve sabii çocuklarımız olmasaydı felaketler üstümüze yağmur gibi yağardı'' Sizlerin varlığı bizim için çok önemli. Çok önemlisiniz ve duanızı eksik etmeyin. Sizlere hizmet eden arkadaşlarımıza devamlı tembih ediyoruz. Bunlar bizim annelerimiz, babalarımız, onlara iyi bakın. Aman bir kusur olmasın, aman bir eksiklik olmasın diye devamlı arkadaşlarımızı tembihliyorum. Ben tabi her zaman sizleri ziyarete gelemiyorum. Kusuruma bakmayın" dedi. Vali Özçimen, “Yaşlılarımız bizim başımızın tacı. Vakti ile vazifelerini yapmışlar. İnsanlarımıza, ülkemize katkıda bulunmuşlar. Şu anda onların istirahat zamanı. Onların istirahatlarını en iyi şekilde sağlamaya çalışıyoruz. Bu bizim vazifemiz. Gerede'de ki binamız boştu, atıl vaziyetteydi. Orayı faaliyete geçirdik ve şuanda orası da ful dolu. Çakmaklar huzurevimiz tamamen dolu. Aşağıdaki huzurevimizin yazın tadilatını yaptık ve şuanda 30 kadar yaşlımız orada yine hizmet alıyorlar. Biz onların sadece duasına muhtacız. Başımızda dursunlar yeter. Başka bir şey istemiyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128