Yaşlıların gönüllü berberi

Bolu’da yaralama suçundan aldığı cezayı denetimli serbestlikten faydalanarak çeken bir vatandaş huzur evi sakinlerini gönüllü tıraş ediyor.

Yaşlıların gönüllü berberi

Haber: Gönül Olutürk

2017 yılında ilimizde yaralama olayından dolayı 1 yıl 8 ay cezaya çarptırılan 34 yaşındaki Cafer Özcan isimli bir vatandaş’ın cezasını denetimli serbestlikten faydalanarak kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalışmasıyla çekmesine karar verildi. Bu karar üzerine Özcan, 2 Şubat'ta Bolu İzzet Baysal Huzurevi'nde çalışmaya başladı. Huzurevi’nde berber olarak çalışmaya başlayan Özcan, burada bulunan yaşlıların yanı sıra Sevgi Evleri'nden ziyarete gelen çocukları tıraş ediyor. Bir süre sonra Bolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından bir başka işte görevlendirilen Özcan, huzurevi sakinlerini ve Sevgi Evleri’nde yaşayan çocukları unutmadı. Özcan her hafta sonu gönüllü olarak Huzurevi’ne giderek yaşlıları ve çocukları tıraş etmeye devam ediyor. Bu davranışıyla herkesin beğenisini alan Özcan, resmen Huzurevi’nin gönüllü berberi oldu.

“ONLARLA BİR BAĞ OLUŞTURDUK”

Huzurevi sakinlerine ve çocuklara yaptığı bu hizmet ile ilgili konuşan Özcan; "Bu güzel insanlarla tanıştıktan sonra bir müddet burada ihtiyaçlarını karşıladım, tıraşlarını yaptım. Daha sonra gönül rızam ile huzurevine gelmeye başladım. Pazar günleri huzurevine gelerek bu güzel insanların ihtiyaçlarını karşılıyorum. 13 çocuğu da tıraş ediyorum. Onları sevindiriyorum." şeklinde konuştu.Cafer Özcan, huzurevi sakinlerinin kendisini gördüklerinde çok mutlu olduklarını belirterek, şöyle devam etti:"Burada artık bir aile gibi olduk. Hepsi birbirinden müthiş insanlar. Onlarla bir bağ oluşturduk, sevecen insanlar. Onların da bir ihtiyacı var. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. İyi ki de tanışmışım böyle güzel insanlarla. Kendi rızamla geliyor ve bu insanları mutlu ediyorum" dedi.

“BİZLERİ TIRAŞ YAPAN BERBERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 Huzurevi sakinlerinden 75 yaşındaki Hüdaverdi Özgüven, gönüllü gelen berber sayesinde haftada bir gün tıraş olduklarını belirterek, bunun çok güzel bir durum olduğunu söyledi.Tıraş olmak için sırada bekleyen 73 yaşındaki Ahmet Çakır, yapılan çalışmanın çok güzel olduğunu ifade ederek, "Hafta sonları gönüllü olarak gelen ve bizleri tıraş yapan berbere teşekkür ediyorum. Saçlarımı kısalttırmak için sıra bekliyorum." dedi. Huzurevi sakinlerinden 90 yaşındaki Mehmet Acar da berberin gönüllü olarak tıraş yapmasından çok memnun olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128