“Yatırımcıyı Bolu'ya davet edin“

Bolu'daki sivil toplum kuruluşu örgütlerini ziyaret eden Ak Parti Bolu il teşkilatının Çarşamba gün yapılan ziyaretlerdeki son durağı Eyüp Uzun başkanlığındaki Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) oldu. Bolu'nun Kültür, Turizm Gelişim Bölgesi olarak ilan edilmesi konusunun da görüşüldüğü ziyarette, Ortadoğu ülkelerindeki yatırımcıların Türkiye'ye yatırım yapma arzusu olduğunu kaydeden İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, MÜSİAD üyelerinden bu yatırımcıları Bolu'ya davet etmelerini talep etti. Tecrübeli siyasetçi, "MÜSİAD olarak önümüzdeki günlerde bir çalışma yaparsak Bolu'ya büyük bir katkı vermiş olursunuz." şeklinde konuştu.

“Yatırımcıyı Bolu'ya davet edin“

21 Aralık'ta yapılan kongre ile göreve gelen Yüksel Coşkunyürek başkanlığındaki Adalet ve Kalkınma Partisi Bolu İl Yönetimi, açılışını Başbakan Ahmet Davutoğlu ve MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak'ın yaptığı MÜSİAD Bolu Şubesini ziyaret etti.

Partililerin ve MÜSİAD üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği ziyarette konuşan Yüksel Coşkunyürek,"MÜSİAD olarak sizlerin Bolu'da faaliyete başlamanızdan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu çok büyük bir eksiklikti. Bizler, ilerleyen dönemlerde Bolu'da hem ticaret yapan insanlarımıza, hem de sanayicilerimize önemli bir rehberlik görevi üstleneceğinize ve Bolu'nun kalkınmasına büyük katkı vereceğine yürekten inanıyoruz. Çünkü MÜSİAD büyüyen bir kuruluş. Dünyaya açılmış birçok iş adamımız var bünyesinde. MÜSİAD'ın iş adamlarımıza rehberlik konusunda da büyük çalışmalar yaptığını da yakinen takip ediyoruz." dedi.

UZUN: "2023 VİZYONUNA DESTEK VERECEĞİZ"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bolu Şube Başkanı Eyüp Uzun da, "MÜSİAD, Türkiye'de 85 noktada, dünyada  63 ülkede ve 159 noktada yer alan bir kuruluş. Türkiye ayağı olan Bolu'da biraz gecikmeli oldu ama inşallah iyi olacak. Amacımız bir siyasi parti olmamakla beraber, ülkemizin kalkınması için bir mücadeledir.  Burada biz sanayi ve işadamları cephesinden 2023 vizyonuna destek vereceğiz inşallah. Bolu'muz, ülkemiz için elimizden ne gelirse yapacağız." dedi. MÜSİAD'ın çok büyük bir camia olduğunun altını çizen Uzun, "Bolu'daki işadamları ve sanayicilerin herhangi bir isteği ve talepleri doğrultusunda her türlü hizmet vermeye hazırız biz. 2023 yılına yönelik çalışmaları bir çınar olarak değerlendirirsek; bizlerde bunun bir dalıyız. İnşallah bu çınar ayakta duracak ve daha büyük hedeflere gidecek ve de başarılı olacak. Rabbim iyi niyetli olan herkesi başarılı kılsın. " diye konuştu.

COŞKUNYÜREK: "SİZLERE BÜYÜK BİR GÖREV DÜŞTÜĞÜ İNANCINDAYIM"

Yaklaşık 1 saat süren ziyarette, Bolu'nun Kültür, Turizm Gelişim Bölgesi olarak ilan edilmesi konusu da masaya yatırıldı. Konuya ilişkin kararın kısa süre içerisinde Bakanlar Kurulu tarafından alınacağını belirten İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, MÜSİAD üyelerinden yatırımcılara davette bulunmasını talep etti. 

Tecrübeli siyasetçi, "MÜSİAD olarak önümüzdeki günlerde bir çalışma yaparsak Bolu'ya büyük bir katkı vermiş olursunuz. Bolu'yu tanıtmamız ve bu alanları göstermemiz gerekiyor yatırımcılara. Ortadoğu'daki yatırımcıların Türkiye'de yatırım yapma arzularının olduğunu biliyoruz. Ciddi bir sermaye var ellerinde. Oradaki insanlarla ya da farklı ülkelerle irtibatlar kurulabilir. Bolu'muzun turizm alanlarını onlara iyi anlatarak, buradaki imkanları onlara sunmamız gerekiyor. Çünkü gerçekten Bolu turizm alanı ilan edildikten sonra burada olan yatırımlar ciddi derecede desteklenecek. Turizm yatırımı yapan her alanda bir destek alacak.  O nedenle bu konuda da sizlere büyük bir görev düştüğü inancındayım." diye konuştu.  

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bolu Şube Başkanı Eyüp Uzun ise, Bolu'nun gelişimi için her türlü girişime hazır olduklarını belirterek, bu konuda çalışma başlatacaklarını aktardı. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2015, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128