Yavuz’un sergisi büyük ilgi gördü

Raif Yavuz’un 6.kişisel resim sergisi 1 Mayıs’ta açıldı. Sergiye büyük bir katılım oldu.   Gazeteci yazar Raif Yavuz,  6. Kişisel Resim Sergisini BSM’de açtı. 01 Mayıs 2012 Salı günü,...

Yavuz’un sergisi büyük ilgi gördü

Raif Yavuz’un 6.kişisel resim sergisi 1 Mayıs’ta açıldı. Sergiye büyük bir katılım oldu.

 

Gazeteci yazar Raif Yavuz,  6. Kişisel Resim Sergisini BSM’de açtı. 01 Mayıs 2012 Salı günü, Bolu Belediyesi-Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde açılışı yapılan sergiye Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, Kent Konseyi Genel sekreteri Mustafa Namdar, daire Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Sergi açılışı öncesi bir konuşma yapan, Raif Yavuz, konuklara hoş geldiniz dedikten sonra, “Öncelikle açtığım bu kişisel sergime şeref verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Kısa cümlelerle kendimi ifade etmek istiyorum. Akademik bir kariyerim yoktur. Güzel sanatların birçok dalında ailecek doğuştan gelen bir yatkınlığımız olduğunu söyleyebilirim. Bu sergim benim 6. Kişisel sergim olacaktır. İlk kişisel sergimi açtığım zaman, ziyarete gelenlerin şeref defterine yazdıkları olumlu eleştiriler bana itici güç, şevk ve heyecan vermiştir. Sevgi, sabır ve emek sonucu ortaya çıkan ve sizlerin beğenisine sunduğum bu tablolarım hakkında düşüncelerinizi şeref defterinde paylaşırsanız sevinirim. Bugün 75 yaşındayım. Her sergi sonrasında bu son dediğim halde, sizlerden aldığım güç ve beğeni sonucu 6. Sergime ulaştım. Önce yaradanın bana biçtiği ömür ve sağlığımın elvermesi halinde, yine başka bir sergide buluşmak üzere diyor, hepinizi tekrar saygı ile selamlıyorum” dedi. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise sergiyi çok beğendiğini vurgulayarak; ”Şu anda içerisinde bulunduğumuz mekân, Bolu’nun en aktif sanatsal aktivitelerinin yapıldığı mekânlarından bir tanesi. Önümüzdeki dönem içerisinde burada, hem daha geniş bir sergi salonuna ve hem de daha geniş sanat atölyelerine kavuşmuş olacağız. Dolayısıyla, şu an dar olan bu mekânı ilaveleriyle beraber gelecekte daha da aktif hale getirerek ve genişleterek halkımızın hizmetine sunacağız. Bu tür sanatsal hizmetlerimizi de, var olanın üzerine koyarak daha da geliştireceğiz. Bu konudaki çalışmalarımız da son aşamaya geldi. Şu an sergisini açmak üzere burada bulunduğumuz Raif Yavuz ağabeyimiz, yılmadan yorulmadan, hem gazeteci kişiliğiyle Bolu’yu aydınlatmaya devam ediyor, hem de içindeki güzel sanatlar ruhunu canlandırmaya çalışıyor. Kendisin açtığı bu sergisinden dolayı kutluyor ve daha nice sergiler açmasını diliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından açılışı yapılan sergi, kalabalık davetli grubu tarafından gezildi ve sergide yer alan eserler, izleyicilerden tam not aldı. Sergide Yavuz’un, son üç yılda ürettiği ve sayıları 50 civarında olan, tamamı yağlıboya tekniğindeki peyzaj, natürmort, portre gibi konuları işlediği eserleri yer alıyor. Sergilenen eserler arasında bulunan, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve TSO Başkanı Emin Semercioğlu’nun portreleri ise izleyicilerin hayli ilgisini çekiyor. Sanatseverler, Raif Yavuz 6. Kişisel Resim Sergisini, 09 Mayıs 2012 tarihine kadar BSM-Bolu Belediyesi-Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde gezebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER