“Yaz dönemini boş geçirmedik”

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ilçe ve İl Belediye başkanlarının partilerinden olması halinde yapılan icraatların takibini çok rahat yapabildiklerini vurguladı. Küpçü; “Yerelde belediyelerin idareye yardımcı olması lazım. Merkezi idarenin yapacağı hizmetler dışındaki icraatlar için Yerel yönetimlerin bir yol haritası belirlemesi gerekiyor. Bu açılardan Ak partili belediyelerimizin icraatlarını çok rahat takip ettiğimizi söyleyebilirim” dedi.

“Yaz dönemini boş geçirmedik”
 Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü Bolu Olay gazetesini ziyaret ederek gazetemizin imtiyaz sahibi Erhan Beykoz’a çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Meclisin tatile girmesiyle birlikte yaz dönemini ilçe ve köy gezilerine ağırlık vererek geçirdiğini söyleyen Küpçü;

Ramazanın ilk haftasına tekke barajı ile ilgili süreci takip ettik.270 trilyonluk projenin 100 trilyonu kendi maliyeti ile ilgili olacak. Geriye kalan 170 trilyonda sulama ve tarımla ilgili olacak. Böylelikle Dörtdivan,  Gerede ve Yeniçağa ovasının tamamında tarımla ilgili bir program yaşama geçirilmiş olacak. Bu, Bolu için büyük bir kazanım oldu. Ramazan ayı içersinde her gün bir program yaptık ilçeleri dolaştık. Son günlerde Mudurnu ve Göynükteydim. Cuma günü Göynük- Dörtdivan ve Gerede’ye sıfır ambülâns geliyor Mengen’de ve Gökçesu’ da yeni Toki inşatlarına başlıyoruz. Mengende Toki sayısı toplamda 1000 rakamına ulaşacak. Başbakan’ın hesabıyla çekirdek aile bazında bir karı koca olarak 3 çocuktan bahsetsek 5 kişidir. Bunu 1000 rakamını çarptığımızda bu 5000 insan anlamına gelir.İşte biz bu imkanı Mengene sağlamış oluyoruz.” Dedi.

 

Taşkesti-Abant arasındaki yol

Yıl sonunda tamamlanacak

 

Yol çalışmalarını sık sık denetlediğini söyleyen Küpçü; “Şu anda 9 şantiyede yol çalışması var. Mudurnu-Göynük-Kıbrıscık yol çalışmaları devam ediyor. Göynük-Taraklı-Nallıhan arasındaki Ankara-İstanbul yolu da başladı. Taşkesti-Abant arasındaki yol daha önce programa alındı onu da bu yıl içinde yapmış olacağız.” Diye konuştu.

 

“Mudurnu’da yer teslimi yapılmadığı

için bazı hizmetler aksıyor”

 

Özellikle ilçe Belediye başkanlarının partilerinden olması halinde yapılan icraatların takibini çok rahat yapabildiklerini vurgulayan Küpçü; “Göynük, Mudurnu ve Mengen’deki sağlık projeleri aynı anda başladı. Yerelde belediyelerin yer konusunda idareye yardımcı olması lazım. Mudurnu’da yer teslimi yapılmadığı için böyle bir hizmetten yoksun kalıyor. Merkezi idarenin yapacağı hizmetler dışındaki Yerel yönetimler bir yol haritası belirliyor. Toki buna göre talep topluyor. Mudurnu ve Yeniçağa’da böyle bir eksiklik var. Bolu’nun her tarafına binlerce Toki yapılmış Yeniçağa’ya niye yapılmasın Yeniçağa’nın toplu konutlar için müsait alanları var ama bununla ilgili orada bir yönlendirme yapılması lazım. İlçedeki talep hazır olduktan sonra biz parti ayrımı yapmaksızın gider ilgili yerlerle görüşürüz.” Şeklinde konuştu.

 

 

Mevzuatın güncellenmesi gerekiyor

 

Bolu’da kümeslerin ruhsatlarıyla ilgili sıkıntılar yaşandığını söyleyen Küpçü; “Bu sorunu biz vekil olduğumuzda kucağımızda bulmuştuk ama devlette devamlılık esastır. Hukuk statüsüyle ilgili bir durum olduğu için gelen talepleri bakanlığa ilettik. Burada şöyle bir sıkıntı var. Şehir içine ya da yaşam alanlarının yakınlarına yapılmış olan kümesler var. Çevre ve şehircilik bakanlığının 17 Ağustos tarihinde çıkardığı kararname bu mağduriyetleri çözüyor. Bu cezalardan dolayı vatandaşlarımızın bir mağduriyeti yaşanmadı. 2b gibi konularda yasal mevzuat konusunda sıkıntılar var. Mevzuatın güncellenmesi gerekiyor. Bu açıdan olumlu bir aşamada olduğumuzu söyleyebilirim.”dedi.

 


Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2013, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128