Yazıcı BTSO’yu ziyaret etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Abant’ta bir çalıştaya katılmak üzere geldiği İlimizde Ticaret ve Sanayi Odası’na da bir ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Yazıcı’ya ziyaretinde Vali İbrahim...

Yazıcı BTSO’yu ziyaret etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Abant’ta bir çalıştaya katılmak üzere geldiği İlimizde Ticaret ve Sanayi Odası’na da bir ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Yazıcı’ya ziyaretinde Vali İbrahim Özçimen, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Milletvekili Ali Ercoşkun ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu kalabalık bir heyet eşlik etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’yı Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binası girişinde TSO Başkanı Emin Semercioğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. Bakan Yazıcı’ya Oda ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden TSO Başkanı Emin Semercioğlu, “Sizler bizim Bakanımızsınız. Her dediğimizi yerine getiriyorsunuz. TOBB’den bununla ilgili bilgileri alıyoruz” dedi. Bolu’nun turizm potansiyeli hakkında da Bakan Yazıcı’ya bilgiler veren Emin Semercioğlu, deniz ve kıyı turizmi haricinde altı kategoride ilde turizm potansiyeli bulunduğunu söyleyerek, bu potansiyelin bir an önce yatırımlarla ekonomiye kazandırılması için çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Bir ilde kamu ve özel sektörün birlikte çalışmasının, beklentilerin karşılanması noktasında en temel faktör olduğunu vurgulayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Bolu’da Valilik ve özel kesimin uyum içinde, birbirinin dilinden anlayan biçimde çalıştıklarını görmekten memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Meslek örgütlerinin fonksiyonel olarak çalışmalarının önemine işaret eden Bakan Hayati Yazıcı, Bakanlığın yeniden yapılandırılması çalışmaları çerçevesinde illerde Ticaret Müdürlüklerinin oluşturulacağı bilgisini verdi. Ziyaretin sonunda Bakan Hayati Yazıcı, TSO’ya işlem yaptırmaya gelen Oda üyesi firma temsilcileriyle ve Oda çalışanlarıyla da bir süre sohbet ederek TSO’dan ayrıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124