banner120

Yedi Göller yolu Bolu’nun gururu olacak…

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, basın mensupları ile birlikte Bolu Belediyesi tarafından şehrin birçok yerinde gerçekleştirilen yol çalışmalarına bir gezi düzenledi. Düzenlenen gezide konuşan Başkan Yılmaz; “Ben Bolu’yu yaşıyorum ve Bolumuzu hep beraber geleceğe taşımak için çalışıyoruz” dedi. Özellikle Yedi Göller yolu üzerinde duran Başkan Yılmaz, “Yedi göller yolu düne kadar hep sorun oldu. Ama, yaptığımız yol genişletme sayesinde Bolu’dan ve il dışından gelen vatandaşlarımız üç yönden de Yedi Göllere ulaşma imkanı olacaktır. Yukarı Soku Mahallesi halkına da göstermiş oldukları destekten dolayı da teşekkür ederim” diye konuştu.

 Yedi Göller yolu Bolu’nun gururu olacak…

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Bolu’da görev yapan gazeteciler, Bolu Belediyesi tarafından şehrin birçok noktasında gece gündüz demeden yoğun bir tempoyla gerçekleştirilen yol çalışmalarını inceledi. Gerek genişletme çalışmaları gerekse sıfırdan açılan yolların olduğu birçok bölgede incelemeler yapan Başkan Yılmaz ve gazeteciler ilk olarak Yukarısoku Mahallesi’ndeki Yedigöller yolu ve Karadere yolunu inceledi. Burada yapılan çalışmalar ile ilgili basın mensuplarına bilgiler veren Başkan Alaaddin Yılmaz; Yedigöller yolunun yılsonuna kadar asfaltlanıp biteceğinin müjdesini verdi.

Başkan Yılmaz ve beraberindeki gazeteciler daha sonra sırayla Aktaş ve Semerkant Mahallelerinde gerçekleştirilen yol genişletme ve kaldırım çalışmalarını, Sümer Mahallesi’nden geçen ve yeni yapılan Mudurnu Yolunu, Yeni D-100 yolunu ve Terminal’den Kalıcı Konutlara açılan yeni yolu yerinde inceledi.

“Bizim vatandaşımız doğru yapıldığına inandığı işlere sonuna kadar destek veriyor”

Gazetecilerinde hayran kaldığı yol çalışmalarına gerçekleştirilen geziden sonra konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Bolu insanı o kadar düzgün bir yapıya sahip ki bizim yol genişletme çalışmalarımıza ve sıfırdan yaptığımız yol açma çalışmalarına gönülden destek veriyor. Belki Türkiye’de belki de dünyanın hiçbir yerinde vatandaşın arsasına girerek bu tür çalışmaları yapamazsınız. Biz ise Bolu’da halkımızla birlikte bu çalışmaları yapıyoruz çünkü bizim vatandaşımız doğru yapıldığına inandığı işlerde her zaman sizin yanınızda oluyor. Ben sadece Bolu’da yaşamıyorum ben Bolu’yu yaşıyorum. Tek amacımız hep birlikte Bolumuzu geleceğe taşımak ve dünyada yaşanılabilir en güzel kenti oluşturmak” dedi.

“Vatandaşımızın yeri daha da değerleniyor”

Başkan Yılmaz konuşmasını devamında, yapılan çalışmalar sonrasında o bölgelerdeki arsaların ve tarlaların değer kazandığına da değinerek; “Bizim yaptığımız çalışmalar sonrasında yerleşim alanları genişliyor ve vatandaşlarımız daha modern biz şehir yapısına kavuşuyor. Ayrıca bu sayede vatandaşın arsası veya tarlası eski değerinden onlarca kat daha da değerleniyor. Şu anda 30-40 lira değeri olan yerler 120 ila 150 TL arasında değerleri artmış oldu. Tabi ki bu da bizim Yedi Göller üzerinde yapmış olduğumuz düzenleme sayesindedir. Muhtarım Hasip Eskioğlu’da yolun yapımında, genişletilmesinde büyük destek asğlamıştır. Kendisine çok teşekkür ederiz” dedi.

Başkan Yılmaz gezinin ardından gazetecilerin Hıdırellez Bayramı’nı da kutlayarak bir selfie fotoğraf çektirdi ve daha sonra birlikte öğlen yemeği yiyerek sohbet etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2015, 19:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakiki AK PARTİLİ
hakiki AK PARTİLİ - 6 yıl Önce

sayın başkan 11 yıldır bolunun yollarının içi ne ettin sıra yedigöller yolumu kaldı seçim arifesinde boluyu terk edersen mehmet emin güz vekilim için hayırlı iş yapmış olursun

wilds
wilds - 6 yıl Önce

yapilan ve yapilacak olan asfalt yollar güzeli̇m yedi̇gölleri̇n sonu oolacak şu anda yedi̇göllere yollari bozukta olsa doğa severler geli̇yor ama yollar asfaltlaninca sonuçlari kötü olacak yol boyu çöpler kafayi çeki̇p kaza yapanlar tabi̇i̇ki̇ en kötüsüde yedi̇göller mahvolacak doğa ki̇rlenecek mi̇lli̇ park özelli̇ği̇ olmayacak neden asfalt yol 3-5 kuruş kazanmak i̇çi̇n doğanin dengesi̇n güzelli̇ği̇ni̇ bozmaya değermi̇ sayin yetki̇li̇ler.birakin doğayi kendi̇ hali̇ne yol yapmayin sadece baharda çukurlari düzelti̇n yeter.hangi ülkede milli parka asfalt yol yapılmış adamlar daha böyle alanları korumak için belirli km sonra araç yollarını bile iptal etmişler.çok iyi düşünmek lazım.oylamaya sunun bakalım bu asfalt yolu kaç kişi istiyor kaç kişi istemiyor.yinede siz bilirsiniz bizimki sadece kendi düşüncelerimiz doğa adına.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124