“Yediği kaba kimse işemeyecek“

Sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar nedeniyle işten atılan Belediye personeli ile ilgili Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "kimse yediği kaba işemeyecek. 13 yıldır kimsenin bıyığına, sakalına karışmadık ama benim gösterdiğim saygıyı bana göstermeyenin belediyede işi yok" dedi.

“Yediği kaba kimse işemeyecek“
HABER: FARUK ÇİDEM

15 Temmuz FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında işten uzaklaştırılan 17 belediye personelinden 12'si ihraç edildi. Çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile işlerine geri dönen 5 personelin ise 3'ü sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar nedeniyle kurulan disiplin kurulu tarafından işten atıldı. 
Bolu Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısında CHP'li meclis üyesi Erhan Beykoz'un işten atılan 3 kişi hakkında Alaaddin Yılmaz'dan bilgi istedi. Başkan Yılmaz, kişileri tanımadığını ve sosyal medya üzerinden yazılanları görmediğini, fakat yapılan saygısızlığa müsaade edemeyeceğini belirterek, "Çoğu kurumda olduğu gibi 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Bolu Belediyesi'nde de soruşturmalar yapıldı. İşten uzaklaştırılan personellerden bazıları çıkarılan KHK ile işlerine geri döndüler. Bunların arasında benim müdür olarak görevlendireceğim kişiler de var" şeklinde konuştu.

"SİYASET YAPACAKLAR BAŞKA YERE GİTSİN"

İşten çıkarılan 3 belediye personelinin bir daha geri dönmelerinin mümkün olmadığını ifade eden Başkan Yılmaz şunları söyledi:
"Ben 13 yıldır Bolu Belediyesi'nde çalışan kimsenin sakalı, bıyığı veya siyasi düşüncesi ile ilgilenmedim. Benim için önemli olan nasıl düşündüğü değil nasıl iş yaptığıdır. Başka bir belediye olsaydı böyle davranmayabilirdi. Türkiye'de örnekleri çok fazla. Ama benim bu davranışıma karşılık bazı arkadaşlar AK Parti'li bir belediyede çalışırken sosyal medya hesapları üzerinden lüzumsuz şeyler yapıyorlar. Hem Ak Partil'li belediye çalışacaksın, hem de başbakan ve cumhurbaşkanına küfür edeceksin. Kimsenin böyle bir şansı yok. Kişiler siyaset yapacaklarsa bunun yolu da belli. Gidecekler siyasi partilerde yapacaklar. İşten çıkarılan bu kişiler bir daha kesinlikle geri dönemezler."
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2016, 12:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
FATİH TATAR
FATİH TATAR - 4 yıl Önce

sizde siyasi partinin getirdiği bir başkansınız.insanların özgürlüğünü kısıtlamınız bir başkana yakışmaz.bu nedenle bir başkası sosyal medya vs.görüşlerini paylaşıyorsa sizi ilgilendirmezçsiz sadece belediye de işini doğru dürüst yapıyormu yapmıyormu bu ilgilendirir.devletin sınavı vs.hakları elde bu kişiyi bilmem lakin yaptığınız yanlıştır.

SIRADAKİ HABER

banner128