Yedigöller köylülerine mühür şoku

Yedigöller yolu üzerinde bulunan ve yöredeki köylüler tarafından işletilen derme çatma işletmeler kaçak oldukları gerekçesi ile mühürlendi. İşletme sahibi köylülerin Vali Ümit’i ziyaretleri de mühürlemeyi engelleyemedi.

Yedigöller köylülerine mühür şoku


Haber:Erdal Tanrıverdi

Bir hafta önce bölgede işletmeleri bulunan ve ata topraklarında ekmek parası için çalışan köylüler bir araya gelen Bolu Valisi Ahmet Ümit’i makamında ziyaret etmiş ve ekmek kapılarının kapatılmaması için ricacı olmuşlardı. Köylülerin Vali Ümit’i ziyareti üzerinden bir hafta geçmeden işletmelerinin mühürlenmesi şok etkisi yarattı. Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Yedigöller Milli Parkı yolu üzerinde yöresel ürün satışı yapılan köylü işletmeleri ruhsatsız oldukları gerekçesiyle mühürlendi. Bolu Valiliği tarafından Yedigöller Milli Parkı yolu üzerinde yöresel ürünler satılan ruhsatsız yapıların yıkılması kararının ardından İl Özel İdaresi ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından çalışma başlatıldı. İl Özel İdaresi ekipleri tarafından belirlenen yol güzergahında bulunan 19 işletmeden 12'si sahiplerinin kendi çabalarıyla kapatılırken, uyarılara rağmen açık bulunan diğer yerler ekipler tarafından mühürlendi.

Mühürleme esnasında bazı vatandaşlar ekiplere tepki gösterdi. Mühürlemeye rağmen açılacak yerlerin ise yıkımlarının gelecek günlerde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128