Yedigöller’in çehresi değişiyor

Yedigöller Milli Parkında inşaatı devam eden Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP)’ye ait İdare ve Ziyaretçi Merkezi ile Güvenlik Binası inşaatı devam ediyor.

Yedigöller’in çehresi değişiyor

Milli parkı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere hizmet vermek için tasarlanan ziyaretçi merkezi, park kamera sisteminin kalbi olacak güvenlik binası ve idare merkezini bünyesinde bulunduracak hizmet binası inşaatı hızla devam ediyor. Yaz sonuna kadar tamamlanması planlanan bina inşaatında incelemelerde bulunan DKMP yetkilileri çalışmalar hakkında müteahhit firma çalışanlarından bilgi aldılar. Bina tamamlandığında ziyaretçi merkezi bünyesinde endemik bitki ve milli parkta yaşayan hayvan türlerinin örneklerinin yer alacağı birde müze alanı oluşturulacak. Yılbaşında ihaleye çıkılan bina ihalesinin yılsonundan önce tamamlanarak hizmete sokulacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 09:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
ck
ck - 3 yıl Önce

çehresinin değişeceği kesin. beton binalar yedigöllere çok yakışacaktır. yeşile boyamayı unutmayın. endemik türleri de zaten bir tek müzede görürsünüz. bu arada otel inşaatı ne zaman başlıyor.

Ta
Ta - 3 yıl Önce

çok üzücü bir durum yol yaptınız gelen birdaha gelmek istemiyor neden çünkü trafik istanbul trafiği gibi her yer araç araçların çıkardığı zararlı gazlar gürültüleri insanların kalabalığı birde bu yetmezmiş gibi yapın bir işe yaramaz binaları,herşey gelecek para için değermi bu doğal güzellikler para uğruna, mahvedilmeyi,kimse düşünmüyor yaban hayatını 10 yıl önceki yedigöllere bakın birde şimdikine ne farkı kalmış abanttan gölcükten bırakın doğayı kendi haline.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124