Yemek tartışması kanlı bitti

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) içerisinde bulunan KYK yurt şantiyesinde müteahhit firma çalışanı işçiler ile firmanın yemek taşeronu arasında çıkan tartışma sonrası ortalık savaş alanına döndü.

HABERİN GALERİSİ
YEMEK KARGAŞA

YEMEK KARGAŞA

HABER:Gönül Olutürk

BAİBÜ kampusu içerisinde Kredi Yurtlar Kurumu tarafından ihale edilerek yapımına başlanan yeni yurt binası inşaatında çalışan 150 işçi öğle yemeği sırasında yemek sağlayan taşeron firmanın sahipleriyle tartışma yaşadı. Yaşanan tartışma kısa sürede bıçaklı, silahlı kavgaya dönüştü. KYK İnşaatında çalışan işçiler kişiye göre az yemek getirdiğini iddia ettiği firma yetkililerini ile tartışmaya başladı. Ateş Yemek sahibi Abdurrahman Ateş ile işçiler arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Yeterli yemeğin gelmemesi nedeniyle mağdur olduklarını dile getiren işçilere hareketler eden yemek firması sahibi Abdurrahman Ateş belinden çıkardığı silahla işçileri korkutmak maksadıyla havaya iki el ateş etti. Silahın ateş almasından sonra iyice öfkelen kalabalık firma sahibi Abdurrahman Ateş’i darp ederek oğlu Erdal Ateş’i de yaraladılar.

Olayın duyulmasıyla birlikte şantiyenin yemekhanesine çok sayıda polis ve ambulans sevk edilirken, işçiler yemek firmasının sahibi ve oğluna tepki gösterdiler. Firma sahibi ve oğlu gözaltına alınırken olayda kullanılan silahın kayıp olduğu bilgisine ulaşıldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsa KARTAL
İsa KARTAL - 8 ay Önce

teşekkür ederim kalemine emeğine sağlık

Exota
Exota - 8 ay Önce

adamın oturduğu siteye aidat borcu 15.000 tl herşeyden çalıyor

özbolulu
özbolulu - 8 ay Önce

eee orda arçelik işcisi yokkk

SIRADAKİ HABER

banner133

banner128

banner129