Yeni adliye sarayı Artık inşa edilebilecek

Yeni adliye sarayının inşa edileceği arsanın ipotekli olduğunun ortaya çıkması üzerine Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz arsa üzerindeki ipoteği kaldırmak üzere kolları sıvadı. Bolu belediye meclisinin Haziran ayı 2.oturumunda konuşan başkan Yılmaz eski Terminal arazisi üzerindeki 20 milyon liralık ipoteğin belediyeye ait çok katlı otopark ile Eski Mezbahane tarafındaki lojmanlarının üzerine kaydırılacağını böylece yeni adliye sarayının eski terminal arazisi üzerine inşa edilmesi noktasında herhangi bir sıkıntının kalmayacağını ifade etti.

Yeni adliye sarayı  Artık inşa edilebilecek
 Bolu belediye meclisinin Haziran ayı 2.oturumunda önemli kararlar alındı.Bolu belediye meclisinin Haziran ayı 2.oturumunda kent meydanı projesindeki işyerleri ile kültür park çalışmaları kapsamında yapılacak işyerleri, Belediye önünden pazaryerlerine geçiş pasajındaki işyerlerinin ayni hak tesisi ve kiraya verilmesi konusu görüşüldü. Söz konusu işyerlerinin 5393 sayılı belediye kanununun 18/e maddesi gereği satılmasına, satılamadığında 30 yılı geçmemek üzere “Sınırlı Ayni Hak Tesisine” veya 10 yıl süreye kadar kiraya verilmesine, bu iş ve işlemlerin yapılmasında Belediye encümenine yetki verilmesine CHP grubu itiraz etti. Grup adına konuşan Cahit Görüş Kent meydanı ve kültür park projesinde gösterilen yerlerdeki yapıların ne şekilde olacağı ve özellikleri belirtilmeden satışa çıkarılmasının gerçekçi olmadığını bu yapıların bu durumda en iyi ne kadar fiyatla satılabileceğinin bile bilinmeden encümene yetki verilmesini bu aşamada doğru bulmadıklarını bu konunun inşaatlar bittikten sonra görüşülmesinin daha doğru olacağını ifade etti. Görüş, “Sınırlı Ayni Hak Tesisinin”de 30 yıla kadar değil,10 yıla kadar olması gerektiğini düşünüyoruz.” Dedi. Konu yapılan görüşmeler sonrasında oy çokluğuyla kabul edildi.

 

 

Meclis “Hafız Esat Gerede”  ismine sıcak bakmadı

 

Mecliste Gerede’nin yetiştirdiği ünlü hafızlardan Merhum Hafız Esat Gerede isminin Bolu’da müsait olan bir caddeye verilmesiyle ilgili teklif Ak Partili ve CHP’li üyelerin ortak olarak verdiği ret oyları sonucunda oy birliğiyle reddedildi.

 

 

Eski Terminal arazisi üzerindeki ipoteğin

kaldırılması için Yılmaz’a yetki verildi

 

Bolu belediye meclisinde Karaçayır Mahallesi 229 ada 10 parsel, büyükcami mahallesi 80 ada 30 parsel üzerine kayıtlı taşınmazlar üzerine ipotek işlemi yapılması için Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’a yetki verilmesi mecliste sert tartışmaların yaşanmasına neden oldu. Konu hakkında konuşan CHP grup başkanvekili Cahit Görüş konunun son anda önlerine geldiğine söyleyerek “Biz özel bankalardan kredi alınmasına karşıyız. O yüzden buna da karşı çıkıyoruz. Bu ipoteğin ne zaman yapıldığı ya da hangi tarihte yapıldığı konusunda bilgi sahibi değiliz. O yüzden buna ret oyu vereceğiz “ biçiminde konuştu. Bunun üzerine konuşan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz Yeni adliye sarayının arazisindeki ipotek kararını CHP Bolu milletvekilinin yerel basına verdiği demeç kanalıyla öğrendiğini söyleyerek ”Bu karar yeni adliye sarayının yapılacağı arsa üzerindeki ipotek kararının kaldırılarak başka bir mülkün üzerine kaydırılmasıyla ilgilidir. Yani söz konusu ipoteği kaldırıp başka bir yere koyacağız” şeklinde konuştu. Karar CHP’lilerin verdiği ret oyuna rağmen oy çokluğuyla kabul edildi. Böylece meclis, eski Terminal arazisi üzerindeki 20 milyon liralık ipoteğin belediyeye ait çok katlı otopark ile Eski Mezbahane tarafındaki lojmanlarının üzerine kaydırılması konusunda Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’a yetki vermiş oldu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2013, 19:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 8 yıl Önce

fotoda arsa degilde başkan ön safhada bulunmuş sırff gösteriş.

terminal
terminal - 8 yıl Önce

avukatlar çok üzülmüşlerdir,ofisler boşa gitti diye

keçikıranlı
keçikıranlı - 8 yıl Önce

sümer mah.gündüz sokak ta başlatılan yol genişletme çalışmaları neden durduruldu biliyormusunuz?köşe başındaki evin duvarı yıkıldı yanındaki eve sıra gelince siyaset devreye girdi sokak savaş alanı gibi kaldı sizden ricam gidin fotoğraf çekin haber yapın hangi vekilin akrabası olduğunu söyliyeceğim

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124