Yeni adliye sarayı Mevcut yerine yapılabilir

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü yeni adliye sarayının eski terminal arazisi üzerine konumlandırılacağını sürecin kesintiye uğraması durumunda yeni adliye sarayını mevcut yerine yapacaklarını söyledi. Küpçü,...

Yeni adliye sarayı Mevcut yerine yapılabilir

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü yeni adliye sarayının eski terminal arazisi üzerine konumlandırılacağını sürecin kesintiye uğraması durumunda yeni adliye sarayını mevcut yerine yapacaklarını söyledi. Küpçü, Bolu kamuoyunun bu konuda tahammülünün kalmadığını belirtti.

 

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü Bolu Olay gazetesi imtiyaz sahibi Erhan Beykoz’u ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Yeni adliye sarayının konumu ile ilgili olarak Adalet bakanıyla görüşeceğini söyleyen Küpçü; “Bu hafta sayın bakanımızdan söz aldık şu anda eski terminalin olduğu alan yeni adliye sarayı olarak gözüküyor. Normal süreçte ihale takviminde bir gecikme olmuştu. Şimdi o seviye minimum noktada. İdari işleyişle ilgili süreç, eski bir müktesebatın üzerine konularak devam ettiği için avantajlı olduğumuzu düşünüyoruz. Yani, sıfırdan yeni bir yerin ihalesi olmayacak. Projede küçük bir revizyonla mevcut keşifler yapılacak. Sayın Ferit Atalay ile de görüştüm. Bolu halkının talebi de bu adliye sarayının bir an önce yapılması yönündedir. Yeni adliye sarayı bir an önce yapılmalı. Eğer çok ciddi bir şey çıkarda süreç kesintiye uğrarsa yeni adliye sarayını mevcut yerine yapar geçeriz” şeklinde konuştu.

 

Bolu insanı göl suyunu hak etmiyor

 

Bolu’nun su ihtiyacının Karadere kaynaklarından karşılanacak olmasının da önemine dikkat çeken Küpçü;” Bolu’nun normalde su ihtiyacını Gölköy karşılıyor. Planlanırken Gölköy’den sonra Çele barajını koymuşlar. Biz yapılan toplantılarda ‘Bolu insanına göl suyu içirmek istemiyoruz’ dedik. Bakanlık bu konuda diretti. Biz ‘öncelik sıramız değişsin’ dedik.% 60’ı orman olan bir coğrafyada siz bize gölden su içmemizi mi öneriyorsunuz’ dedim. Tamam, bu tahsis zamanında alınmış ama yanlış alınmış 2050’de Karadere suyu yerine ihtiyaç olursa Çeledere barajını kullanalım, bu ayet değil ya. Biz bu tahsisi istiyoruz diye konuştum. Sonuçta bu tahsisi bize verdiler. Bolu şu anda bu tahsisi hemen kullanacak durumdadır.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128