Yeni Anadolu Lisesinin onayı geldi

LGS sınavı sonrası liselere yerleşemeyen 173 öğrenci için yeni okul müjdesi Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe’den geldi. Tepe sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Turgut Özal Anadolu Lisesi için yaptıkları başvurunun onaylandığını duyurdu.

Yeni Anadolu Lisesinin onayı geldi

Haber:Erdal Tanrıverdi

LGS sınavının ardından üç kez yapılan yerleştirme işlemleri sonrası hiçbir liseye yerleşemeyen 173 öğrenci Turgut Özal Anadolu Lisesi’ne gidecek. Anadolu liselerinde kontenjanların dolmasının ardından açıkta kalan 173 öğrenci için Milli Eğitim Müdürlüğü çözümü yeni okul açmakla buldu. Geçtiğimiz günlerde kurum binası önünde veliler ile bir araya gelerek açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe yeni bir okul açılarak açıta kalan öğrencilerin bu liseye yerleştirileceğini belirtmişti. Okul için bakanlıktan onay beklediklerini ifade eden Tepe müjdeli haberi bugün sosyal medya hesabından paylaştı. Tepe sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi. “Bolu’muza yeni açtığımız Anadolu Lisemiz Turgut Özal adıyla hizmet verecek. Açılışımız bakanlığımızca onaylandı. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Bolu Valisi’ne, Ak Parti Bolu Milletvekillerine ve bakanlık yetkililerimize şükranlarımı sunarım.

Paşaköy İlk Okulu binasında eğitime başlanacak

Yeni açılan Turgut Özal Anadolu Lisesi ilk olarak Paşaköy İlk Okulu binasında eğitim öğretim yılına başlayacak. Daha sonra ise Akşemseddin Hafızlık İlk Okulu yeni binasına geçtikten sonra Turgut Özal Anadolu Lisesi ise 14 Burda AVM karşısında bulunan binaya taşınacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 12:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğretmen
Öğretmen - 11 ay Önce

Meslek liseleri boş, yeni liseye ne ihtiyaç var. Bu millete usta lazım değil mi?

Ahmet Sağ
Ahmet Sağ - 11 ay Önce

Hiç de denildiği gibi Vali Bey ya da Milletvekillerinin çalışmasıyla olmadı. Azimle direnen ve haksızlığa başkaldıran velilerin sayesinde mağdur olan çocuklarımız hak ettikleri Anadolu Lisesine kavuştu. Yolsa kimsenin umrunda değildi. Herkes suçu başkasına atıp sıyrılıyordu

SIRADAKİ HABER