Yeni araçlar törenle tanıtıldı

İl Özel İdaresi otoparkına dahil edilen yeni araçların tanıtımı törenle yapıldı. İl Özel İdarenin Sağlık Mahallesindeki tesislerinde düzenlenen törene, Bolu Valisi Aydın Baruş, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Belediye Başkan Vekili Ekrem Çetinkaya, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile daire müdürleri katıldı.

Yeni araçlar törenle tanıtıldı

HABER: FARUK ÇİDEM

İl Özel İdaresi kaynaklarıyla, Özel İdaresinin araç filosuna katılan yeni araçlar düzenlenen törenle hizmete başladı. Toplam 5.534.479,86 TL bedelli 34 aracın teslim töreni Bolu İl Özel İdaresi bahçesinde gerçekleşti. Törene Bolu protokolü yoğun ilgi gösterdi.

Özel İdare araç filosuna katılan 10 Adet Damperli Kamyon, 2 Adet Ekskavatör, 5Adet Silindir, 3Adet Kanal Kazıcı Yükleyici, 2Adet Çekici, 1Adet Damper Dorse, 3 Adet Yama Silindiri Römorku, 8 Adet Yama Robotu düzenlenen törenle hizmete girdi. Törenin açılış konuşmasını yapan İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, araçların Bolu ve ilçelere hayırlı olması dileğinde bulunurken, yeni iş sezonunun da kazasız belasız geçmesi temennisinde bulunarak tüm çalışanlara başarılı bir sezon diledi.

“YOLLARIN YAMASI GECİKMEYECEK”

Bundan sonra hizmetlerin artarak devam edeceğini ifade eden Başkan Yüceer, “Bugün mutluyuz, sevinçliyiz, heyecanlıyız. Araç parkımızı güçlendirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl bu zamanlar yine bir araç töreni gerçekleştirmiştik. Geçen sene almış olduğumuz araçların değeri yaklaşık 5 milyon TL. değerindeydi. Bu yıl aldığımız araçların değeri yaklaşık 5 milyon 600 bin TL. Bu köyümüze, köylümüze hizmet etmenin ve onların sıkıntılarını çözme noktasında almış olduğumuz bir karar. Yeni aldığımız araçlara baktığımızda 10 Adet Damperli Kamyon, 2 Adet Ekskavatör, 5Adet Silindir, 3Adet Kanal Kazıcı Yükleyici, 2Adet Çekici, 1Adet Damper Dorse, 3 Adet Yama Silindiri Römorku, 8 Adet Yama Robotu bulunuyor. Bu yama robotlarının orjinalinin bir tanesinin değeri yaklaşık 300 bin TL. Biz İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarımızla, özel idare teknik elemanlarımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda bir tanesini yaklaşık 30 bin TL.’ye mal ettik. 8 adet yaptırdık. Her ilçemize 1 adet vereceğiz. Bundan sonra ilçelerimizde yolların yamasının gecikmesi için hiçbir neden yok. İnşallah zamanında bütün yamalarımız yetişmiş olacak. Biz sadece köylere yönelik hizmetlerde bulunmuyoruz. Bütün kurumlarımızla ortaklaşa projeler üretiyoruz, kurumlara destek oluyoruz. Bolu’da İl Özel İdaresi olarak 9 ilçe, 3 belde, 488 köyün tamamına hizmet etmekteyiz. Bu araçların alımında emeği geçen başta Sayın Valimiz olmak üzere Milletvekillerimize, il başkanımıza, meclis üyesi arkadaşlarımıza, özel idaremiz genel sekreteri ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu araçların Bolumuza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Araçlarımızı şoförlerimiz eve operatörlerimizeteslim ederken, Allah kazasız belasız çalışmalar nasip etsin”şeklinde konuştu.

“ARTIK İŞ ZAMANI”

Yüceer’in konuşmasının ardından söz alan AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun şunları söyledi; “Geçtiğimiz yıl bir gurur tablosu vardı. Geçen dönem başlayan yenileşme çalışmalarına ilave bazı araçları ekliyoruz. Sayın meclis başkanım yama robotundan bahsetti. Karayollarının bile yol yapımında kamyon kasasından attığı asfalt yama malzemelerini biz özel idare olarak yama robotuyla en son teknolojiyle yapacağız inşallah. Bu araçlar aslında eski araçları devirden kaldırmamız sayesinde elde ettiğimiz tasarrufla ortaya çıkıyor. Şuanda almış olduğumuz araçların büyük kısmının finansmanı elde edilen tasarrufla ortaya kondu. Bolu’nun her köşesini önümüze koyduğumuzda yapmamız gereken çok iş var ama geçmişle kıyasladığımız zaman da almış olduğumuz notların 5-6 kat ilerisindeyiz. İnsanoğlu yaşamaya devam ettikçe bu hizmetlerde devam edecek. Daha iyilerini hep birlikte ortaya koyacağız. Ama yapmış olduğumuz bu hizmetler herşeyin en iyisini hak eden milletimizin emrinde olacak.  Bu tür çalışmalar kolay olmuyor. Özel idarenin kendi içindeki organizasyonu, Başbakanımız ve Bakanlarımızla birlikte istişarelerimizle elde ettiğimiz bir sürü kaynak var. Allaha şükürler olsun 2015 yılı Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımının yapıldığı yıl oldu. Bunu sizlerle birlikte başardık. İktidarıyla muhalefetiyle bunun altını özellikle çizmek isterim. İl genel meclis üyesi arkadaşlarımız arasındaki bu uyumu sağlamak çok önemli.Başta meclis başkanımız olmak üzere tüm meclis üyelerimizebu uyumlarından dolayı teşekkür ediyorum. Artık iş zamanı önümüzdeki dönem çok daha iyisini yapmak durumundayız. Güzel günlerde, iyi günlerde ama en önemlisi kazasız belasız bir iş sezonu geçmesi temennisiyle yeni araçlarımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

“DEVLET-MİLLET AYRIMI HİÇBİR ZAMAN YOKTUR VE OLMAMALI”

Törende son konuşmayı Vali Aydın Baruş gerçekleştirdi. Sözlerinin başında Mardin Nusaybin'de terörle mücadelede bugün şehit olan 2 askerimize Allah'tan rahmet dileyen Vali Baruş, “Milletimizin başı sağ olsun. Yine 2 yaralı askerimize de yüce mevladan acil şifalar temenni ediyorum” dedi. Hiçbir zman devlet-millet ayrımı olmaması gerektiğini vurgulayan Vali Aydın Baruş, “Bir taraftan ülkemiz, milletimizin, vatanımızın birlik ve beraberliğini sağlamak için terörizme karşı mücadele ederken diğer taraftan da vatandaşlarımıza layık oldukları hizmetleri en güzel şekilde yerine getirmenin çabası içerisinde. Devlet- millet el ele ve tabi ki devleti soyut olarak anlamamak lazım. Devlet hepimiziz. Devleti oluşturanlar hep seçilmiş, Milletvekillerimiz, yerel yönetimlerimiz, meclis yelerimiz, muhtarlarımız. Diğer taraftan kamu yönetiminin değişik kademelerinde görev yapan, bürokraside görev yapan memur arkadaşlarımız, işçi arkadaşlarımız ve onlarla birlikte ülkemiz insanına güzel şeyler kazandırmak için iş birliği yapan vatandaşlarımız hepsi bu devlet kavramının içerisinde. Bizim anlayışımız devlet-millet ayrımı hiçbir zaman yoktur ve olmamalı. Devleti yönetenler kendilerini milletten ayrı göremezler. Hepimiz milletin parçasıyız ve onun için her zaman milletin birer ferdi olarak birlikte yaşadığımız vatandaşlarımıza hizmetin en güzelini, en kalitelisini sunmak mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

“HAYAT KALİTELERİNİ ARTIRMALIYIZ”

Vali Baruş son olarak, 2015 adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarına göre Bolu'nun nüfusunun 291 bin 95 olduğunu, köy nüfusumuzun bu nüfusun yaklaşık % 28'ini oluşturduğunu söyleyerek, “Tabi ki son yıllardaki şehirleşmenin yoğunluk kazanması neticesinde köylerimizden kentlerimize ve diğer illere bir göçün olduğu gerçeği ile karşı karşıyayız. Şehre göç etmek her zaman daha iyi hayat standartları anlamına gelmiyor. Bu nedenle göçü yavaşlatmak için kırsalda yaşayan vatandaşlarımıza çok daha güzel hizmetler sunmak durumundayız ve onların hayat kalitesini artırıcı yatırımlara öncelik vermek durumundayız. 487 köyümüz, 655 mahallemiz var ki yeni binin üzerinde yerleşim birimimizde ve binlerce kilometre yol ağıyla vatandaşlarımıza İl Özel İdaresi olarak hizmet götürmeye çalışıyoruz. Sadece 2015 yılında kırsal alanda yapılan yatırımların toplam değeri 40 milyon 261 bin TL. Bunun 27 milyon 320 bin TL'si yol 6 milyon 171 bin TL'si içme suyu, 1 milyon 921 bin TL'si kanalizasyon ve tabi ki bir de köylerimize hizmet götürürken İl Özel İdaresi'nin araçlarına temin ettiğimiz akaryakıt bedelimiz var ve o da 4 milyon 847 bin TL. Yani toplamda 27 milyon 320 bin TL kırsal alanda yatırım yapmışız. İl Özel İdaresi'nin 2015 yılı bütçesinin 40 milyon TL olduğunu düşünürsek bu yatırımın ne kadar yüksek, ne kadar değerli bir yatırım olduğunun farkına varabiliriz. Bu kadar geniş bir kaynağın ilimize temin edilmesinde çok değerli Başbakanımız başlata olmak üzere, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz çok değerli katkılar sağladılar ve 2015 yılında daha önce görülmeyen miktarda parasal kaynak aktardılar. Biz de bu parasal kaynakla köylerimize hizmet etmenin çabası içerisinde olduk. Yine İl Genel Meclisimiz bu yapılan yatırımların mümkün olduğunca adaletli bir biçimde ilçelerimize, köylerimize dağıtılması için çaba sarf etti ve onlara da teşekkür ediyorum. Bugün İl Özel İdaresi'nin filosuna toplam 34 araç ekliyoruz. Bu araçlar arasında 8 tanesi yama robotu dediğimiz mevcut kamyonlarımıza ek aparat yapılarak ve yaklaşık 30 bin tl maliyetle yapıldı ki yeni aracın yaklaşık değeri 250-300 bin TL arasındadır. Diğer araçlarımızla birlikte 5 milyon 534 bin TL civarında bir harcama yapıldı. Bu önemli bir rakamdır. Bundan sonra bu yeni araçlarla köylerimize çok daha kaliteli hizmet vermenin çabası içerisinde olacağımızı ifade ediyorum. Bu araçları kullanacak olan işçilerimiz yeni iş sezonunda inşallah kazasız belasız bir şekilde çok güzel hizmet sunacaklarına inanıyorum.  Her ilçeye bir yama robotu tahsis edilmesiyle birlikte köy yollarımızın kalitesinin artacağını ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 19:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
kültür
kültür - 5 yıl Önce

yılların gazetesisiniz daha kültür ve sağlık mahallelerini ayırt edemiyorsunuz, il özel idaresi kültür mahallesindedir, şehitler caddesi iki mahalleyi ayırır, karşıdaki çevre müdürlüğü ise sağlık mahallesindedir.

SIRADAKİ HABER

banner128