Yeni başkan Güllü Yaman

Cumhuriyet Kadınları Derneği Bolu Şubesi gerçekleştirdikleri olağanüstü genel kongre ile yeni başkanını seçti. Tek liste ile seçime katılan Güllü Yaman Derneğin yeni başkanı oldu.

Yeni  başkan Güllü Yaman

Haber:  Semih BAYKAL

Bolu'da 2008 yılında kurulan Cumhuriyet kadınları Derneği Bolu Şubesi, olağanüstü genel kongresi yaparak yeni başkanını belirledi. Derneğin tek liste ile gerçekleştirdiği olağanüstü genel Kongresini Derneğin Denetleme Kurulu Başkanlığını yapan Güllü Yaman kazandı. Dernek üyelerinin oylarıyla Başkan olan Güllü Yaman kongrenin ardından şunları söyledi; " Biz Cumhuriyet Kadınları Derneği Bolu Şubesi olarak, derneğin kan değişikliğine ihtiyaç duyduğunu gördük ve bu olağan üstü genel kongreyi gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz bu kongrede üyelerimiz benim Başkan olmamı istediler. Ben bu karara saygı duydum ve Başkan oldum. Artık kadınlarımızın haklarını savunmak  ve korumak için canla başla ara vermeden çalışmalarımıza başlayacağız. Biz Cumhuriyetin kadınları olarak her daim emeğimizle kazandığımız cumhuriyet devrimlerine sahip çıkarak ve onları daha da ileriye taşıyarak eşit haklar için mücadelemizi vermeye devam edeceğiz" dedi.

Derneğin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor;

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

Güllü Yaman (Başkan), Ayşe Özbay (Şube Sekreteri), Engin Özen, Aysel Bahşi (örgütlenme Sekreteri), Hatice Akdağ (Mali Sekreter), Özgül Aysan, Mükerrem Ayaşlı

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Hörü Yüksekkaya, Ayşe Akı, Ayten Akalın, Hülya Alnıak, Fatma Altok, Bahri Erdem, Burcu Zehra Yavuz

Denetleme Kurulu Asil üyeler

Resmiye Kahruman, Jale Canpolat, Durmuş Bahşi

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler

Sakine Erdem, Cengiz Çavuşoğlu, Havva Başarslan'dan oluştu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2016, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128