Yeni Başkanlar İka ve Yerlikaya

Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren İl Kadın Girişimciler Kurulu ve İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri, yeni dönem başkanlarını belirlemek üzere sandık başına gitti. Yapılan seçimlerde İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun yeni başkanı Orkide İka, Genç Girişimciler Kurulu’nun yeni başkanı da Haluk Yerlikaya oldu.

 Yeni Başkanlar İka ve Yerlikaya

Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve geçtiğimiz günlerde yapılan seçimler ile yenilenen İl Kadın Girişimciler Kurulu ve İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komiteleri, bu kez Kurul Başkanı ve Başkan Yardımcılarını seçmek üzere sandık başına gitti. Kurulların yürütme organı olarak görev yapan İcra Komitelerinin seçimli ilk toplantıları Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi birinci toplantısı Kurul Üyeleri Narin Orkide İka, Ceren Yaman Doğan, Dr. Gülsün Akdemir Evrendilek, Emine Yüce, Nilgün Özerdoğan, Nurhan Aydın, Yasemin Bakırcı, Resmiye Kahruman, Dr. Müberra Çelebi, Dr. Özlem Sertel, Tülay Kartlı, Dr. Arzu İlçe, İfakat Fırat ile Gerede Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Dilek Işık ve Aylin Elif Kayar’ın katılımlarıyla gerçekleştirilirken, İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi birinci toplantısı da Kurul Üyeleri Eren Sarınalbant, Bilal Yusuf Ateşer, Haluk Yerlikaya, Aytekin Akan, Hakan Karabaş, Salih Burak Özkan, Onurhan Özçelik, İsmail Öztürk, Öznur Akkaya, Hatice Akkaya ile Gerede Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Cihan Saraç, Hulusi Calayır, Ahmet Hamdi Coşkunyürek ve Ertan Gazi Konuk’un katılımıyla yapıldı.

 

Her iki Kurulun da doğal üyeleri olan TSO Başkanı Türker Ateş ve TSO Genel Sekreteri İsmail Gören’in de katıldıkları toplantılarda, önümüzdeki dönemde Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitelerinin Başkan ve Başkan Yardımcıları Kurul üyeleri tarafından belirlendi. Yapılan seçimde Kadın Girişimciler Kurulu’nun yeni başkanı Orkide İka olurken, Başkan Yardımcılıklarına Emine Yüce ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Kurulda yer alan Dilek Işık seçildi. Genç Girişimciler Kurulu’nun ise yeni başkanı Haluk Yerlikaya olurken, Başkan Yardımcılığı görevlerine ise İsmail Öztürk ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsil eden üyelerden Cihan Saraç seçildi.

"BU BAŞARI GRAFİĞİNİN ARTARAK DEVAM ETMESİNİ BEKLİYORUZ"

Kurulların yeni Başkan ve Başkan Yardımcılarını kutlayan TSO Başkanı Türker Ateş, İcra Komitelerinde yer alan üyelerle tanışarak yeni dönemde kendilerine ve bütün Komite üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Ateş, “Bilindiği gibi girişimciliğin geliştirilmesi ülkemizin en önemli ekonomik öncelikleri arasında yer alıyor. Kadın Girişimciler Kurulumuz ve Genç Girişimciler Kurulumuz ilimizdeki kadın ve genç girişimciliğinin geliştirilmesi ana amacı etrafında gönüllü olarak ve Oda Yönetim Kurulumuzun himayesi altında birçok başlıkta çalışmalarda ve faaliyetlerde bulunuyorlar. Bundan önceki dönemde her iki kurulumuz da gayretli ve başarılı çalışmalar yürüttüler. Önümüzdeki yeni dönemde Kurullarımızdan bu başarı grafiğinin artarak devam etmesini bekliyoruz. Yönetim Kurulu olarak her zaman kendilerinin yanında ve destekçisi olacağız. Kendilerinden öncelikli isteğimiz, 2015 yılı için bir faaliyet planı hazırlayıp Yönetim Kurulumuz ile paylaşmalarıdır. Bu dönemde Kurullarımıza aktif biçimde akademisyen desteği de olacak. Kurul ve İcra Komitelerinin içinde yer alan akademisyenlerimizin bilgi, tecrübe ve çalışmalarından istifade edeceğiz. Bu vesileyle Kurul Başkanlığına ve Başkan Yardımcılıklarına seçilen arkadaşlarımızı bir kez daha kutluyorum.” ifadelerinde bulundu. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128