Yeni dönem kayıtları başladı

AİBÜ okul öncesi ve ilköğretim çocuklarıyla temel müzik eğitimi II. dönem kayıtları başladı. Çalışmaların farklı yaş guruplarına ayrılarak planlanacağı ve sınırlı sayıda çocuklarla çalışılacağı...

Yeni dönem kayıtları başladı

AİBÜ okul öncesi ve ilköğretim çocuklarıyla temel müzik eğitimi II. dönem kayıtları başladı. Çalışmaların farklı yaş guruplarına ayrılarak planlanacağı ve sınırlı sayıda çocuklarla çalışılacağı açıklandı.

 

AİBÜ  Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Müzik Eğitimi Uzmanı Öğr.Gör.Gamze Çalık Çetin tarafından “Etkinliklerle Müzik Eğitimi “ projesi kapsamında grup temelli çalışmalara başlanıyor.Konu ile ilgili olarak bilgi veren Gamze Çalık Çetin; “ Çalışmalar Okulöncesi(3-6) yaş , İlköğretim (7-11) yaş gruplarıyla gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede: Orff ve  Kodaly yöntemleri temel alınarak Ritim(dil-müzik-hareket-dans), İşitsel algı çalışmaları Bedeni tanıma(Bady perküsyon),Nefes çalışmaları, Drama, Konuşma ve şarkı söyleme, Orff çalgıları ve diğer çalgıları tanıma ve kullanma ve Dans ve müzikli oyun etkinlikleri  üzerine eğitimler verilecektir. Çalışmalar 2 aylık paketler halinde gerçekleştirilecek olup,  I.grup çocuklarıyla da çalışmalar devam edecektir.”dedi. AİBÜ Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Müzik Eğitimi Uzmanı Öğr. Gör.Gamze Çalık Çetin “İlgilenenlerin 05074197021 no’lu telefonla bağlantı kurması gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124