Yeni düzenlemeyle yetkilendirildik

Tüketici Hakem Heyetleri’nin yetki alanları yeniden düzenlendi. Buna göre il merkezlerinde ya da yakın ilçelerde merkezler oluşturmak suretiyle hakem heyetlerinin yetki alanları değiştirildi.

  Yeni düzenlemeyle yetkilendirildik

 

Bolu’da karar mercii olarak Bolu İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı yetkilendirildi.

Ticaret Bakanlığınca, Tüketici Hakem Heyetleri’nde yaşanan nüfus yoğunluğu, başvuru sayıları gibi bazı hususlar göz önünde bulundurularak yeniden yapılandırıldı. İl merkezlerinde ya da yakın ilçelerde merkezler oluşturmak suretiyle hakem heyetlerinin yetki alanlarında düzenlemeye gidildi.  1 Ağustos 2018 tarihinden itibaren 211 Tüketici Hakem Heyeti Karar mercii olarak belirlenirken 900 Tüketici Hakem Heyetinin Karar verme yetkisi de 31/12/2018 tarihi itibariyle sona ereceği bildirildi.

Söz konusu düzenlemeyle,  Bolu’da karar mercii olarak sadece Bolu İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı yetkilendirildi. Tüketici Hakem Heyeti oluşturulmayan diğer tüm İlçelerde ise Kaymakamlıklarda başvuru alımı, Tüketici Bilgi Sistemi'ne (TÜBİS) kayıt, ilgili tarafları bilgilendirme gibi hususlarda görevlendirmeli bir personel bulunduracak. Bolu İl genelinde, 01/08/2018 tarihinden itibaren yapılacak 6.860 TL’ye kadar olan tüketici şikayetleri ile ilgili tüm kararlar İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı tarafından verileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129