Yeni müdür’e özel mesaj…

Kasım ŞAHİN yazdı...

Yeni müdür’e özel mesaj…

Öncelikle göreve başlayan Bolu İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel’e yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ederim. Teşkilata da yeni bir soluk getireceğinden eminim. Özel Müdürüme köşemden bir durumu aksettirmek istedim. İlimizde yaşanan Asayiş olaylarını yaklaşık bir yıldan bu yana yerel gazeteler olarak sayfalarımıza yansıtıp Bolu halkının haber alma Özgürlüğünü kullandıramaz olduk. Asayiş Şube Müdürü olarak bir yıldan fazladır görev yapan amir arkadaşımız ilk bir iki ay basına, yaptıkları icraatları verip halkımızın asayiş yönünden bilgilendirilmesini sağladı. Fakat daha sonra ne oldu bilinmez defalarca bu konu üst makamlara bildirilmesine rağmen, amir müdür nedense ne bir hırsızlık, ne bir dolandırıcılık nede herhangi bir asayiş olayıyla ilgili bilgiyi basına vermeme alışkanlığına devam etti. Hemen hemen her ilde uygulanan asayiş bülteni uygulaması rafa kaldırılarak toplumun bilgilendirilmesi görevimize ket vuruldu.

Merak ediyorum, Bolu’da hiç mi bir olay olmuyor. Yoksa yerel ve ulusal basına karşı amir müdürün bir sorunu var? Biz gecesini gündüzüne katarak çalışan emniyetimizin faaliyetleri hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirmek istiyoruz. Bu bilgilendirme ile insanımızın suç ve suçlulara karşı bilinçlenmesi en büyük arzumuz. Bir yıldır Bolu’da hiç mi asayiş olayı yaşanmadı. Amir Müdür şunu diyebilir, “Bizim reklama ihtiyacımız yok. Çalışmalar hakkında bilgi vermemiz yasak.” Biz konuyu şahısların değil Emniyet Teşkilatının reklamı olarak algılıyoruz. Ayrıca 81 ilin 80’ninde Asayiş Şubeleri basına bülten geçilir. Asayiş bülteni yasal mevzuata uygun toplum bilinçlenmesi için gerekli bir uygulamadır.

Peki bizim Asayiş Şube ne yapıyor. Amir Müdür’ün Bolu basınıyla sorunu nedir. Özel Müdürüm Asayiş Şubesi Yaşıyor mu? Çok merak ediyorum….

Tekrardan görevinizin önce ülkemize sonra ilimize ve sonrada size hayırlı olması dileklerimi yeniliyorum. Artık bu konuyu özel olarak bilgilerinize sunuyorum… 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 13:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
gerçekçi
gerçekçi - 5 yıl Önce

kasım bey biz bolulu vatandaşlar olarak diğer yerel basından gelişmeleri an be an takip edebiliyoruz. bence sizin asayiş şube ile şahsi bir konunuz var. daha önce de buna benzer haberler yapmıştınız. eğer aranızda şahsi bir konu varsa bunu habercilik, gazetecilik kılıfı altında lanse etmek hiç hoş bir davranış değil. lütfen gazeteciliğinizi gazetecilik gibi kullanın. bana haber versinler diye birilerinin peşinde koşmayın. armut piş ağzıma düş ile meslek bitmez yoksa... yazdıklarımı yanlış anlamayın lütfen. (sonuçta ifade özgürlüğü)

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124