Yeni müdürlük binası inşaatı ihaleye çıkıyor

Bolu Belediye Başkanlığının Bölge Hastanesi ve Büyüksu Projesi Çerçevesinde trampa usulü ile Bolu Belediyesine Devri gerçekleşen Bolu Fidanlık arazisi karşılığında yapılacak olan Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Binası İnşaatı Temel Kazısı ile birlikte başladı.

  Yeni müdürlük binası inşaatı ihaleye çıkıyor

Haber: S. Özge Yücel

Bolu Orman Bölge Müdürlüğünün Gölyüzü Yerleşkesinde bulunan alan üzerinde inşa edilecek olan idare binası ile ilimizdeki tüm ormancılık hizmetlerinin birleştirilmesi hedefleniyor. Hâlihazırda kullanılmakta olan ve 1962 yılında inşa edilen Bolu Orman Bölge Müdürlüğü İdare Binası yetersiz kalmasından ve Orman Genel Müdürlüğünde güncellenen kuruluş yapısı ve başka hizmet birimlerinin eklenmesi ile yeni bir binada hizmet görmek kaçınılmaz bir hal almıştı.

07.06.2018 Tarihinde gerçekleşen Trampa ihalesi ile yapımı Bolu Belediyesince üstlenilen, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü İdare Binası; bodrum kat Zemin + 3 kat olarak toplam 16509 m2 kapalı alana sahip olacak. Bolu Orman Bölge Müdürlüğü İdare Binası içinde; Bolu Orman Bölge Müdürlüğü, Bolu Orman İşletme Müdürlüğü, Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü, Milli Parklar Av ve Yaban Hayatı Bolu Şube Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Müdürlüğü birimlerini bir araya toplayacak.

Böylelikle hizmetlerin birleştirilmesi, vatandaşların tüm ormancılık hizmetlerine tek binada ulaşabilmesi sağlanırken; yakıt elektrik su haberleşme gibi cari harcamalarda birleştirilmek suretiyle kamu tasarrufu sağlanacaktır.

Trampa ihalesi ile Bolu Fidanlığına karşılık, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü yapım işini üstlenen Bolu Belediyesi ise sözleşme gereği, Yapım işini 2018/379705 EKAP no ile 29.08.2018 günü saat 15:00 de ihale edecektir.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129