Yeni Türkiye 70’li yıllara döndü

Ak Parti sloganları arasında yer alan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sık sık kullandığı, “Yeni Türkiye” söylemi tüm Türkiye’de yaşanan elektrik kesintisiyle birlikte yerle bir oldu. Aralarında Bolu ve 49 ilinde bulunduğu tüm yerleşim alanlarında saatlerce süren elektrik kesintisi nedeniyle vatandaşlar, esnaflar, sanayiciler ve tekstilciler milyarlarca lira zarar ettiler.

Yeni Türkiye 70’li yıllara döndü

Haber: Kasım ŞAHİN

Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ), Türkiye'de hayatı bir anda felç eden birçok ilde meydana gelen elektrik kesintilerinin sebebiyle ilgili şu açıklamayı yaptı. "Avrupa-Türkiye elektrik hattı bağlantısında kopma nedeniyle ülke genelinde elektrik kesintisi yaşanmaktadır." TEİAŞ yetkilileri, elektrik nakil hatlarında saat 10.36'da yaşanan sorun nedeniyle birçok bölgede elektriklerin kesildiğini bildirdi. Teknik inceleme başlatıldığını belirten yetkililer, sisteme en kısa sürede elektrik verilmesi için çalışıldığını kaydetti.

  "KESİNTİNİN NEDENİ ARAŞTIRILIYOR"

Yetkililer, “Otoyol olarak tabir edilen büyük hatlarda sıkıntı var. Kesintinin nedeni araştırılıyor. İlk izlenimler arızanın Ege bölgesi kaynaklı olabileceğini ortaya koyuyor. Arızanın giderilmesi için bütün olanaklar seferber edildi” dediler.

 

BAKAN YILDIZ DA AÇIKLAMA YAPTI

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kesintiyle ilgili şunları söyledi: "10.36 itibari ile sistemde çökme oldu sebebini araştırıyoruz. İletim hatlarından kaynaklanıyor olabilir. Manevra dediğimiz bir hadiseden kaynaklanıyor olabilir. Terör ihtimali az mı çok mu ben söyleyemem. Sebebini de bu şekilde söylemekten kaçınmam lazım. Doğru olmaz. Operasyonel hata mı yoksa siber saldırı mı takipteyiz. Daha önce böylesi genel bir kesinti yaşanmadı. Bazı illere şu an elektrik verilmeye başlandı. Ben bu kesintinin çok uzun sürmeyeceğini umuyorum"

 

BOLU’DA ZARAR GÖRDÜ

Türkiye genelinde olduğu gibi Bolu’da yaklaşık 4 saat süren elektrik kesintisi nedeniyle Bolu’da da büyük zararlar meydana geldi. İşyerlerinde jeneratör bulunmayan ve özellikle gıda işiyle uğraşan esnaflar bu zarardan en çok nasibini alan sektör oldu. Tavukçuluk işiyle uğraşan ve civciv yetiştiren kümes sahipleri zor duruma düştüler. 4 saat boyunca yemlenemeyen civcivler ölümle karşı karşıya geldiler. Elektrik kesintisi nedeniyle Bolu’daki zararın net olarak önümüzdeki günlerde ortaya çıkması bekleniyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 20:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 5 yıl Önce

yeni türkiyenin yeni akp millet vekilleri sizler acaba yeni türkiyenin neresindesiniz merak etim ve de buldum uzay cağındasınız anladım boşlukta yaşıyorsunuz belli bence bu günler daha en güzel günlerimiz diye düşünüyorum

Elif
Elif - 5 yıl Önce

ak parti 25.dönem milletvekili adayları kamuoyuna sızdı.
sakarya,düzce bolu adayları netleşti.

sakarya

hilmi atasever
ali i̇nci̇
ayşenur i̇slam
kemal öztürk
hasan ali çeli̇k
mefail deri̇baş
akgün bi̇lgi̇n

düzce

i̇smail bayram
ahmet alkan
ali tokgöz

bolu

hüseyin i̇ka
fatih meti̇n
fehmi küpcü.kaynak kamu haber facebook

SIRADAKİ HABER

banner128