Yeni Yeşilçam Bolu olacak

Bolu’nun dünya çapında tanınmasına büyük katkılar sağlaması planlanan film endüstrisi projesinin alt yapı çalışmaları AK Parti Milletvekili Ali Erçoşkun tarafından başlatıldı.

Yeni Yeşilçam Bolu olacak

Ali Ercoşkun, Bolu’da film endüstrisinin canlanması ve bu sayede Bolu’nun dünya çapında tanınan bir şehir olması için çalışmalara başladı. Bu amaçla İstanbul’da temaslarda bulunan Ercoşkun, ilk olarak Bolulu genç dizi oyuncusu Sarp Can Köroğlu, dizi oyuncusu Birand Tunca,  medya planlama uzmanları Orhan Altunkaya ve Volkan Altunkaya ile bir araya geldi.

Amaç; Bolu’ya dev film platoları kazandırmak

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, yaklaşık 2 saat görüş alışverişinde bulunduğu genç oyuncular ve medya planlama uzmanlarıyla Bolu’yu konuştu. Bolu’nun sadece ülke çapında değil dünya çapında ün yapmış ve turist çeken bir şehir olması gerektiğini belirten Ercoşkun, bunu başarmanın yollarından bir tanesinin de dizi ve film endüstrisinin Bolu’da gelişmesini sağlamak olduğunu ifade etti. Bu amaçla Bolu’ya ülkenin en büyük, dünyada da adından söz ettirecek film platolarını kazandırmak için Bolu Milletvekili olarak üzerine düşenden çok daha fazlasını yapmaya hazır olduğunu belirten Ali Ercoşkun, bu projenin hayata geçmesi için mecliste girişimlere başladığını da söyledi.

 “Proje gerçekleşirse Bolu hayal edilemeyecek bir noktaya gelir”

İlk defa ‘Adını Feriha Koydum’ dizisi ile kamera karşısına geçen, ‘Kurt Seyit ve Şura’ dizisinde yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un kardeşi rolünde izlediğimiz ve son olarak Kanal D’de halen yayınlanmakta olan ‘Güneşin Kızları’ dizisinde Emre karakterini canlandıran Bolulu oyuncu Sarp Can Köroğlu, projeyi duyunca çok mutlu olduğunu belirterek, Bolu’ya büyük katkı sağlayacak bu projeye her zaman katkı vermeye hazır olduğunu söyledi. Köroğlu, “Güneşin Kızları dizisinin setinden çıkıp üzerimi bile değiştiremeden buraya geldim. Proje gerçekten heyecan verici. Şimdi proje düşünce aşamasında fakat bu projenin hayata geçmesi durumunda Bolu hayal edilemeyecek bir noktaya gelir. Bir Bolulu olarak da bu beni çok mutlu eder” dedi.

 “Bolu isminin her zaman bir çekiciliği var”

Diriliş Ertuğrul ve Yunus Emre dizilerinde rol alan genç oyuncu Birand Tunca da Bolu’nun bünyesinde barındırdığı doğal güzellikleri ile zaten bir cazibe merkezi olduğunu ve Bolu isminin her zaman bir çekiciliğinin bulunduğunu söyledi. Bolulu oyuncu Sarp Can Köroğlu’nun yakın arkadaşı olan Birand Tunca, “Bolu’yu çok iyi bilmiyorum. Genelde geçiyorum Bolu’dan ama tam olarak gezme fırsatım olmadı. Sarp çok sık gidip geliyor. Bana sözü var en yakın zamanda Bolu’ya beni de götürecek. Proje hayata geçerse ve bizler de mesleğimizde kalıcı olabilirsek Bolu bizim için bir merkez haline gelecektir” şeklinde konuştu.

Bolu’nun her zaman her şeyin en iyisini hak ettiğini ifade eden Ali Ercoşkun, Bolulu sanatçıları ekranda gördüğünde mutlu olduğunu, projenin hayata geçmesiyle birlikte Bolu’daki kültür sanat hayatına ve sosyal yaşama büyük katkıda bulunacağını belirtti. Güzel sohbet ve fikir alışverişi için dizi oyuncularına ve medya planlama uzmanlarına teşekkür eden Ali Ercoşkun, gelecek günlerde yine proje ile ilgili toplantıların devam edeceğini belirtti. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2016, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124