banner120

Yeniçağa işi sıkı tutuyor

Yeniçağa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fahri Tetik, büyükbaş hayvanlara yönelik sonbahar şap aşılamasına başladıklarını söyledi.      Yeniçağa Gıda, Tarım ve Hayvancılık...

Yeniçağa işi sıkı tutuyor

Yeniçağa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fahri Tetik, büyükbaş hayvanlara yönelik sonbahar şap aşılamasına başladıklarını söyledi.

  

  Yeniçağa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fahri Tetik, çiftçilerin daha sağlıklı hayvanlar beslemesi konusunda çalışma yapıldığını ifade etti. Tetik;  ''Bu kapsamda ilçe merkezi ve köylerde bulunan büyükbaş hayvanlara yönelik sonbahar şap aşılama çalışmasına başlandı. Çalışma kapsamında bölgemizde bulunan hayvanların tamamı en kısa zamanda aşılanmış olacak'' diye konuştu.  Aşılama çalışmasının yanı sıra çiftçilere keneler için ilaç verildiğini belirten Tetik, ''Çalışma kapsamında ekiplerimiz aşılama yapmak için gittikleri bölgelerde aşılama çalışmasını tamamladıktan sonra çiftçilerimize kene ilaçlarından veriyor. Verilen ilaçların nasıl kullanılması gerektiğini gösteriyor. Ayrıca köylülere keneyle nasıl mücadele edilmesi gerektiği konusunda bilgilerde aktarıyor. Bu sayede köylülerimizi daha bilinçli hale getiriyoruz'' şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124