Yeniçağa’da Doktor ortalığı karıştırdı

Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde görev yapan Doktor Yüksel Karadavut sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden paylaştığı güncellemeleriyle ilçeyi birbirine kattı. Paylaşımlarından koyu bir AKP fanatiği olduğu gözlenen Karadavut’un diğer partilere ciddi ithamlarda bulunması Yeniçağa’yı ayağa kaldırdı.

Yeniçağa’da Doktor ortalığı karıştırdı

ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

7 Haziran’da gerçekleşecek olan milletvekili seçimleri öncesi tüm siyasi partiler ve üyeleri son çalışmalarını yaparken Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde görevli Doktor Yüksel Karadavut’un memur olmasına rağmen bir siyasi parti lehine açık açık propaganda yapması ilçedeki diğer siyasi parti üyelerini çılgına çevirdi. Sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden AKP propagandası yaparak, özellikle SP-BBP ittifakına ciddi ithamlarda bulunan Karadavut’un yazdıkları yenilir yutulur cinsten değil. Kendi sayfası üzerinden paylaştığı sert düşüncelerine gelen “siz doktorsunuz, devlet memurusunuz bu tür şeyler yazmanız hoş değil. Eğer siyasete çok meraklı iseniz önlüğünüzü çıkarın ve siyasete girin” yorumlarına aldırış etmeden ve yorum yapanları azarlayarak AKP propagandası yapması ilçede kavga noktasına geldi.

“AK PARTİ’Yİ SEVMEYEN BENİ DE SEVMESİN”

Kendisiyle AKP’yi bir tuttuğu ima eden yazılar yazan Karadavut’un 29 Mayıs günü yaptığı şu paylaşımı okuyan herkese pes dedirtti; “ak partiyi sevmeyen beni de sevmesin, zaten ak partiyi sevmediğini söyleyip beni sevdiğini söyleyen yalan söylüyordur. Ak partinin birçok faydasını gördünüz benim ne faydamı gördünüz. Ak partinin faydasını görmediğini söyleyen de yalan söylüyor. Ak partiye oy vermiş olsun ya da olmasın ister Türkiyeli olsun ister dünyalı, isterse de ak partinin düşmanlığını yapan biri olsun, ak partinin faydasını görmüştür, sadece farkında değildir.”

“BU KADAR FANATİKLİK OLMAZ!”

İlçede doktor olarak görev yapan Yüksel Karadavut’un fanatiklik seviyesinde olan paylaşımları ilçede sağlık hizmeti alan vatandaşlar tarafından da korkuyla karşılandı. Yeniçağa’nın küçük bir ilçe olduğunu ve pek çok kurum gibi sağlık alanında da az çalışan olması sebebiyle herkesin birbirini iyi tanıdığını dile getiren Yeniçağalılar; “Burası küçük bir ilçe ve herkes birbirini tanır. Devlet kurumlarında da büyük iller gibi yüzlerce memur çalışmaz. Her işi ya bir ya da iki kişi yapar. Bu yüzden hangi kurumda ne işiniz varsa hep aynı memurlarla yüz yüze gelirsiniz. Doktor Yüksel’in bir futbol takımı fanatiği gibi AKP propagandası yapması ve AKP’den başka hiçbir siyasi partiyi tanımaması bizleri tedirgin ediyor. Bu ilçede her siyasi görüşten insan var ve herkes birbirini çok iyi bilir. AKP’li olmadığını iyi bildiği bir hastasına karşı yüzünü bile somurtsa bu hiç hoş bir durum olmayacaktır. Ayrıca en az onun kadar fanatik olan başka siyasi partilerin üyeleri de var. İlçemizde kötü olaylar yaşanacak diye korkuyoruz. Herkes işini yapsın, fazlası hem kendilerine hem de ilçeye zarar verir” şeklinde konuştular.

 

HERKES İÇİN ADALET!!!

Son yıllarda sosyal paylaşım siteleri üzerinden AKP aleyhine bir paylaşım yapan ya da yapılan bir haberi paylaşan pek çok devlet memuru hakkında soruşturma açıldığı biliniyor. Adaletin herkes için aynı kurallarla geçerli olduğu bir ülkede AKP propagandası yapan bir memura diğer memurlara verilen cezaların verilip verilmeyeceği ise merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 23:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
kerim ersan
kerim ersan - 5 yıl Önce

üniversitede öğrenci işleri daire başkanı orbay cebecioğlu, basın halkla ilişkiler de memur fatih peker, beden eğitimi ve spor yüksekokulunda hüseyin ileri ve daha bir çoğu da Akp nin propagadansını sosyal medyadan açık açık yapan memurlar bunlarla da biri ilgilense

mert
mert - 5 yıl Önce

bunlar akp li olmayanları muayene de etmez.

ahmet soluk
ahmet soluk - 5 yıl Önce

yücel sen ne yapacan doktoprun işini

ahmet soluk
ahmet soluk - 5 yıl Önce

yücel sen ne yapacan doktoprun işini

DÜŞÜNCELERE PRANGA VURMAYIN
DÜŞÜNCELERE PRANGA VURMAYIN - 5 yıl Önce

haberci̇li̇ği̇ni̇ze yazik.. o doktor. hükümeti̇ deği̇lde chp yi̇ savunsaydi.. di̇ğer doktorlar gi̇bi̇.. haber olmazdi..
buda si̇zi̇n karekteri̇ni̇nzi̇ gösteri̇r

çağalı
çağalı - 5 yıl Önce

arkadaş adam görevinide yapıyo görüşünüde söliyo siz onu bırakkında resmi kurumdaki siyaseti yapanlara bakın doktorumuza laf etmeyin

Misafir
Misafir - 5 yıl Önce

belliki birileri doktorun ayağını kaydırmak istiyor. neymiş akpli olmayanları muayene etmezmiş,hadi ya onun kadar nazikmisiniz acaba ? kendisinin kişisel bir alanına yazdığı ifadeler kimin neden bu kadar zoruna gitti gerçekten düşündürücü..zaten oraya yorum yazarken doktor yüksel bey olarak değil,bu ülkenin özgür bir vatandaşı yüksel yaradavut olarak yorum yapmış.

Erhan
Erhan - 5 yıl Önce

gösterirsiniz.rezilsiniz
i̇nsallah o olursunuz


SIRADAKİ HABER

banner128