Yer gök yaprak…

Bu yılın ilk ürünlerinden olan ve sofralarımızın adeta baş tacı olarak bilinen, özellikle bayramlarda misafirler ikram edilen yaprak sarmanın üzüm yaprağı görücüye çıktı. Seben ve Kıbrıscık ilçelerinin lezzetli üzüm yaprakları Pazar yerinde satışı sunulurken ortaya da güzel manzaralar çıktı. Yer gök adeta yaprak oldu.

Yer gök yaprak…

Haber: Kasım ŞAHİN

Sofralarımızın baş tacı olarak bilinen ve özellikle bayramlarda ve özel günlerde büyük zahmetler verilerek yapılan yaprak sarmanın yaprakları dün itibariyle Pazar yerinde satışa sunulmaya başlandı. Kıbrıscık ve Seben ilçelerinde yaşayan köylü vatandaşlarımız tarafından sabahın erken saatlerinde toplanarak  Pazar yerine getirilip tezgahlara istifli bir şekilde serilen yaprakların kilosu 10 TL’den satılmaya başlandı.

İlimizin en lezzetli yapraklarını yetiştiren Kıbrıscık ve Seben ilçelerindeki köylülerimizin özen göstererek topladıkları lezzetli üzüm yapraklarına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Ramazan Bayramında kadar bidonlar içerisinde salamuraya yatırılıp bekletilecek olan yapraklar bayram öncesi en lezzetli şekilde dolma haline getirilip misafirlere ikram edilmeyi bekleyecek.

BAMYA DA ÇIKTI

Bu yılın yeni mahsul ürünlerinden bir diğeri de bamya oldu. Mersin ilindeki seralarda ve tarlalarda yetiştirilen, farklı bir lezzetiyle damaklara hitap eden bamya Pazar tezgahlarında yerini aldı. Yeni ürün olduğu için kilosu şu anda 13 TL’den satılan bamyanın önümüzdeki günlerde Amasya’daki tarlalarda yetişmesinin ardından fiyatının da düşmesi bekleniyor.  

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2015, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128