Yerel seçimlerde aday olmayacağım

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan 2014 yerel seçimlerinde Belediye başkan adayı olmak gibi bir düşüncesinin olmadığını bu türden söylentileri yayanların 1 milletvekili kaybetmenin hazımsızlığını yaşadıklarını...

Yerel seçimlerde aday olmayacağım

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan 2014 yerel seçimlerinde Belediye başkan adayı olmak gibi bir düşüncesinin olmadığını bu türden söylentileri yayanların 1 milletvekili kaybetmenin hazımsızlığını yaşadıklarını iddia etti.

 

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un her fırsatta kendisini hedef göstererek belediye başkan adayı olacağı yönünde demeçler verdiğine dikkat çekti.Özcan; “Şu an Bolu halkını temsilen Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki Milletvekilliği görevini de bu anlayışla yapmaktayım. Bana güvenerek, 12 Haziran 2011 günü temsil yetkisi veren Bolu halkına karşı çok büyük bir sorumluluk içindeyim. Beni bu ‘kutsal çatı’ altına gönderenlere layık olmak için ve bana verilen 4 yıllık temsil hakkını en iyi ve yararlı bir şekilde kullanmak için gecemi gündüzüme katarak çalışmaktayım. Yaptığım çalışmanın neticesini de çok şükür Bolu merkez ve ilçelerinde yürüdüğüm sokaklarda karşılaştığım vatandaşlarımızın bana olan ilgi ve alakasından görmekteyim, anlamaktayım. Gösterilen bu teveccüh verilen ödüllerin en güzelidir. AKP Bolu Milletvekili Sayın Ali Ercoşkun arkadaşımız, geçtiğimiz gün basına yaptığı bir açıklamada benim milletvekilliği görevini bırakarak, önümüzdeki yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı’na aday olacağımı, bunu da “kendi gözlemlerine” dayandığını iddia etmiştir. Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un basında hakkımda Bolu Belediyesi’ne aday olacak şeklindeki açıklamalarını hayretle ve şaşkınlıkla izlemekteyim.” Dedi.

Ali Bey hala hazımsızlık yaşıyor

 Özcan; “Sayın Ercoşkun, açıklamalarında benim Meclis’teki performansıma ve Bolu’da bulunduğum sürelere göre böyle bir karar verdiğini açıklamıştır. Mecliste gerek kendimin gerekse diğer AKP milletvekillerin performansları konusunda tüm ilçelerde ve değişik platformlarda birçok defa konuştum. Eğer Ali Bey benim performansımı iyi değerlendirebilseydi Meclis’te ne kadar kendimden söz ettirdiğimi, gerek Bolu gerekse ülke sorunları için verdiğim soru önergeleri, araştırma önergeleri, kanun teklifleri ile TBMM’ye çok kısa bir sürede uyum sağladığımı anlayabilirdi. Ali Bey hala, Bolu’da AKP olarak milletvekili kaybetmenin hazımsızlığını yaşamaktadır.” Biçiminde konuştu.

Yerel seçimlerde aday olmak gibi bir düşüncem yok

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bir diğer gözlem olarak haftanın üç günü Ankara’da, dört günü Bolu’da bulunmamı bu tezine temel olarak göstermektedir. Bir Bolu’lu olarak elbette ki hem seçim bölgem olarak hem de doğup büyüdüğüm yer olan Bolu’da Meclis çalışmalarım dışında bulunmam gayet normal olarak karşılanması gerekirken, kendisinin hala yeterince Bolu’lu olamaması münasebetiyle bunu anlamamasını normal karşılamaktayım. Ali Bey’in rahatsızlığını anlamaktayım. Çünkü her geçen gün yaşadığı kâbus daha da büyümektedir. Partisi ve kendisi Bolu’da hızla erimektedir. İktidarda olmasına rağmen, hiçbir şey yapamamanın ezikliğini yaşamaktadır. Çevre illerin de dâhil olduğu birçok kente yapılan çalışmalara rağmen, hükümetin Bolu’ya üvey evlat muamelesi yapması Sayın Ercoşkun’un psikolojisini ağır tahrip etmiştir. Allah kimseyi onun durumuna düşürmesin. Sayın Ali Ercoşkun’un bu tür söylentileri çıkartmasının bir sebebi de CHP tabanının ve örgütünün kafasını karıştırma isteğidir. Cumhuriyet Halk Partili tüm üyelerimize ve seçmenimize buradan sesleniyorum: Bolu Halkının bana verdiği Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyeliği görevini Bolu’yu temsilen, Allah sağlık verdiği sürece 4 yıl boyunca yapacağımı ve hiçbir şekilde 2014 yılı Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimlere aday olmayacağımı, partimin adayının yanında olacağımı tüm kamuoyunun bilmesini isterim.”

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128