'Yeşil Çatı’nın ayrıntıları görüşüldü

Bolu'da ''Yeşil Çatı'' projesi toplantısı gerçekleştirildi.       Bolu Belediyesi tarafından Avrupa Birliği Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Projeleri kapsamında başvurusu yapılan ''Green...

'Yeşil Çatı’nın ayrıntıları görüşüldü

Bolu'da ''Yeşil Çatı'' projesi toplantısı gerçekleştirildi. 

     Bolu Belediyesi tarafından Avrupa Birliği Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Projeleri kapsamında başvurusu yapılan ''Green Roof for a Greener Environment/Daha Yeşil Bir Çevre İçin Yeşil Çatı'' adlı proje toplantısında İsviçre ve İspanya'dan gelen proje ortakları bir sunum yaptı.Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, projenin dünyanın her yerinde uygulandığını belirtti.Proje için Avrupa'dan gelen uzmanların Bolu'da çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Yılmaz, ''İnşallah Bolu'da da uygulama alanı bulabiliriz. Proje Bolu'dan ziyade yeşili olmayan yerlerde uygulanacak. Bolu'nun her tarafı yeşil. Dünyada uygulanan bir sistem zamanla Bolu'ya da gelecektir'' dedi. Toplantıya Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Mimarlar Odası Başkanı Semih Dimicioğlu ve Avrupa'dan gelen proje temsilcileri katıldı.

 

“24 saat çevre ile ilgilenmek zorundayız”

Proje kapsamında ilimize gelen proje ortakları Vali Vekili Ömer Eru ile bir araya geldiler. Abant Toplantı Salonunda yapılan ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert ve proje ortakları katıldı.Yapılan ziyaretten ötürü kendilerine teşekkür eden Vali Vekil Ömer Eru, yaşadığımız çevreyi her zaman korumamız gerektiğini söyledi. “24 saat çevre ile ilgilenmek zorundayız” diyen Eru, “Bu gerçekten çok önemli bir proje. Amacına ulaşacağına inanıyorum” dedi. Proje ortakları da Eru’ya teşekkür ederken, karşılıklı çalışma ile projenin Bolu’ya yararlar sağlayacaklarına inandıklarını söylediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128