Yeşil Gerede için Seferber oldular

Haber; Volkan Yılmaz   Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulunda ormancılık haftası kapsamında okul ve İlçe Orman Müdürlüğü tarafından ortaklaşa bir çalışma yapılarak kampüs...

Yeşil Gerede için Seferber oldular

Haber; Volkan Yılmaz

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulunda ormancılık haftası kapsamında okul ve İlçe Orman Müdürlüğü tarafından ortaklaşa bir çalışma yapılarak kampüs çevresinde ağaçlandırma yapıldı.

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu tarafından ormancılık haftası kapsamında orman ilçe müdürlüğü ile birlikte ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik öncesinde toplantı salonunda günün anlam ve önemini anlatan kısa bir konuşma gerçekleştirildi. İlk olarak kürsüye çıkan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu Müdürü Asist. Prof. Dr. Nurettin Akçakale “her doğan çocuk için bir fidan” sloganıyla çok güzel bir proje için başlangıç yaptıklarını söyledi. Daha sonra kürsüye çıkan Gerede Belediye başkanı Ömer Baygın bu konuya değinerek Gerede Orman İlçe müdürü ile ortak bir karar alarak bu konu üzerinde çalışacaklarını vurguladı. Konuşmalardan sonra Belediye Başkanı Ömer Baygın öncülüğünde protokol üyeleri 70 adet fidanı daha öncesinde kazılan fidan çukurlarına dikti ve ağaçlandırma konusunda ilk adımı attılar. Bu tip etkinliklerin devam edeceğini dile getiren okul müdürü Prof. Dr. Nurettin Akçakale okul bahçesini yeşillerle donatacaklarını dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128