Yeter ki gönüller bir olsun

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Siirt ilindeki öğrencilerle yürütülen ‘Gönüller Bir Olsun’ projesi kapsamında gelen 44 öğrenci, Vali İbrahim Özçimen’i ziyaret etti. Öğrencilerle fotoğraf çektiren ve her bir misafirine hediye takdim eden Vali Özçimen, “Sizleri burada görmekten çok mutlu oldum. Çünkü biz aynı havayı soluyor, aynı suyu içiyoruz. Atalarımız bu topraklarda beraber yaşadı. Bayrağımızı beraber yükselttik” dedi.

Yeter ki gönüller bir olsun
 Vali İbrahim Özçimen, Bolu Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Gönüller Bir Olsun’ projesi kapsamında ilimize Siirt’ten gelen 39 ortaöğretim ve 5 üniversite öğrencisini ağırladı. İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar’ın da hazır bulunduğu ziyarette, Vali Özçimen öğrencilerle yakından ilgilendi. Öğrencileri Valilik girişinde karşılayan ve hatıra fotoğrafı çektiren Vali Özçimen, sonra öğrencilerle birlikte Abant Toplantı Salonu’na çıktı.“Gönüller Bir Olsun” projesi hakkında bilgiler veren Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, “Sizleri ilimizde görmekten çok memnun olduk. Her zaman sizleri ilimizde görmek isteriz. Memleketimizin doğusu-batısı yok. Her tarafı ayrı bir güzel. İnşallah buradaki gezinizi iyi hatıralarla anarsınız ve memleketinizde de iyi anlatırsınız” dedi. Öğrencileri Bolu’da görmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Vali Özçimen ise yaptığı Japonya gezisinde Adıyaman, Muş, Diyarbakır ve Siirt’ten insanlarla karşılaştığını ve çok mutlu olduğunu dile getirdi. Onlarla bizim vatandaşımız diye sarmaş-dolaş olduk.   Aynısı burada da olması lazım” şeklinde konuştu.

 

“Bizler aynı vatanın evlatlarıyız”

 

“Bizler aynı vatanın evlatlarıyız” diyerek sözlerine devam eden Vali Özçimen, “Aynı vatanın havasını soluyor, aynı vatanın suyu içiyoruz. Topraklarımızda dedelerimiz ve onlarının büyüklerinin mezarları var. Tarihi beraber yaptık, kültürü beraber oluşturduk ve bugüne beraber geldik. Bayrağımızı beraber yükselttik ve bundan sonra da beraber daha da yukarılara çıkaracağız. Bu sizlerin iyi yetişmenize, okumanıza, çalışmanıza, ülkenizi iyi tanımanıza, azminize bağlı” ifadelerine yer verdi. Ziyaretin sonunda Siirt’li öğrenciler Vali Özçimen’e, Siirt Fıstığı hediye ederken, Vali Özçimen de ziyaretine gelen her öğrenciye çeşitli hediyeleri kendi elleriyle takdim etti. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2013, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124