Yıkılmaz Özsoy’a fark attı

CHP Bolu merkez ilçe başkanlığı seçimlerinde gülen taraf Hüseyin Yıkılmaz oldu. Geçerli oyların 177’sini alan Yıkılmaz CHP’nin yeni merkez ilçe başkanı oldu. Diğer başkan adayı Cemal Özsoy ise 117 oy’da kaldı.1 oy ise geçersiz sayıldı. Kongreden sonra kısa bir konuşma yapan Hüseyin Yıkılmaz; “Bu başarı bir ekip işidir, örgüt işidir. Her şey için teşekkür ediyorum. CHP’nin 4000’ e yakın üyesinin aday belirmedeki iradesi dışında hiçbir iradeyi kabul etmiyorum. Belediye başkanı adayımızı CHP Bolu örgütleri ve üyeleri olarak bizler belirleyeceğiz Tek ve gerçek olan üye seçimidir. Bolu'dan 200 km uzaktaki insanların Bolu için bana montaj aday dayatmasını asla ve asla kabul etmeyeceğim.” Dedi.

Yıkılmaz Özsoy’a fark attı
 CHP Merkez İlçe Başkanlığı Olağanüstü Genel Kurulu Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde yapıldı. Genel kurulda divan başkanlığını CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar yaptı.

 

Ulusoy tepki topladı

Geçici il kayyum yönetimi başkanı Haşim Ulusoy ‘un selamlama konuşması için kürsüye çıktığında önümüzdeki hafta yapılacak olan il başkanlığı kongresinde aday olacağını açıklaması büyük tepki topladı. Delegeler böyle bir toplantıda bu tarz bir adaylık açıklaması yapılmasını doğru bulmadıklarını söyleyerek” 15-20 yıl önceki simalarla partimiz bir adım öteye gidemez” dediler.

 

 

 

“CHP’li bir belediye başkanı seçtirmek

için tekrar aday oldum”

 

Daha önce adaylığını açıklayan Mehmet Özdemir’in Cemal Özsoy lehine çekilmesiyle elini güçlendiren merkez ilçe başkan adaylarından Cemal Özsoy ”Daha önce merkez ilçe başkanlığı yaptığım dönemde CHP  34 yıl sonra Bolu'dan bir milletvekili çıkarmanın onurunu ve gururunu yaşamıştır. Örgütümüzün 2011 yılındaki bu başarısını tekrarlamak için partimizin yeniden toparlanması, parti örgütünde sevginin birliğin bütünlüğün sağlanması gerektiğine inanıyorum. Parti içi çekişmelerin bir an önce bitmesi, uzlaşmacı, birleştirici, bütünleştirici düşüncelerin tekrar egemen olması sağlanmalıdır. Partimiz için de gruplaşma olduğu, bölündüğü, herkesin bir tarafa çekildiği intibası derhal kaldırılmalıdır. Herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönül vermiş herkes partinin adeta militanı olmalıdır. Üyelerimiz siyaseti parti binası içinde değil, caddede, banka kuyruğunda, kahvede, işyerinde, kısacası her anı fırsat haline getirip mücadele etmelidir. Örgütün kazanacağı, bu hırs ve kamuoyunda kazandıracağı heyecan, bize 2014 Mart'ında da Bolu Belediye Başkanlığını kazandıracaktır. Herkes, üzerine düşen görevi azimle, adeta bir parti militanı gibi yaparsa, zafer yine bizim olacaktır. Ben Bolu Cumhuriyet Halk Partisi'nin tüm üyeleri ile birlikte bunu başaracağına yürekten inanıyorum. Ben 25 yıl öğretmenlik mesleğinden sonra, 2002 yılında emekliye ayrıldım. Emekliye ayrıldığım ilk gün yıllardır uğruna mücadele ettiğim partime üye oldum. Yine aynı yıl, öğretmen okulunda, öğretmenim olan merkez ilçe başkanı Sayın Ferit Atalay'ın yönetiminde görev alarak aktif mücadeleme başladım. 2011 yılı sonuna kadar merkez ilçe başkanlığı dâhil 9 yıl partimin çeşitli kademelerinde görev yaptım. Bu 9 yıllık görev sürem içinde 34 yıl sonra Bolu'dan CHP'li bir milletvekilini TBMM'ne göndermenin onurunu ve gururunu yaşadım. Bu onur ve gurur eski merkez ilçe başkanı olarak bana yeter. 2014 yılı seçimlerinde de Bolu Belediyesi'ne Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanı seçtirmek için tekrar aday oldum. Eski yaşadığım gurur ve onura bir yenisini daha katmak istiyorum. Ben bu örgütü yeniden toplayacağıma inanarak ve güvenerek yol çıktım. Bana ve arkadaşlarıma güvenirseniz bu işe biz başlarız. Parti içinde yeninden dayanışmayı egemen kılarız. Taraf tutmayız, işimiz ne ise onu yapmaya kendimizi zorunlu hissederiz. Bana ve arkadaşlarıma destek verin, sizleri asla utandırmayacağım.” Şeklinde konuştu.

 

“Montaj aday dayatmasını asla kabul etmeyeceğim”

 

Özsoy'un ardından konuşan Hüseyin Yıkılmaz “Çok uzun zaman ÇYDD'de yönetim kurulu üyeliklerim ve aktif üyeliklerim oldu. 25 yıldır da CHP içinde aklımın yettiğince elimden geldiğince, cebimin el verdiğince, dilimin döndüğünce siyaset yapıyorum. Ben geçmişe dönük olarak özellikle kişiler üzerine siyaset asla yapmadım asla yapmayacağım Benim işim proje işi. Merkez ilçe başkanı olduğumda sizler de göreceksiniz bu da yapılabiliyormuş diyeceğiniz onlarca proje var. Ben CHP Bolu örgütü içinde bunu buradan açıklıyorum. Belediye başkan aday adayı aramıyorum, Bolu'ya Belediye Başkanı olacak insanı arıyorum. Bunu ararken de bunun kararını verecek olan 4 bin tane üyemizdir. Onun dışındaki hiçbir iradeyi asla ve asla kabul etmiyorum. Tek ve gerçek olan üye seçimidir. Bolu'dan 200 km uzaktaki insanların Bolu için bana montaj aday dayatmasını asla ve asla kabul etmeyeceğim. Merkez ilçe başkanlığı, görevini üstleneceğimden eminim hiçbir endişem yok benim endişem, 2009'da yarım bıraktığım işimi tamamlamamakla ilgili bu nedenle içinde korkunç bir hırs var. Biz Bolu Belediye Başkanlığını içine girdik makam kapısından döndük. O çalışmalarda, çalışıyormuş gibi yapmak yerine gerçekten birçok üyemiz gibi gerçekten çalışmış olsaydık 900 kişiyi ikna edemedik, o 900 kişiyi de ikna edebilirdik. İkna etseydik, bugün CHP'li bir belediye başkanı görevde olacaktı. 1.5 yıl sonra o 900 kişiyi de ikna ettik CHP'nin Bolu Milletvekili olarak pırıl pırıl, canlı aktif bir kardeşimizi TBMM'ne gönderme başarısını sağladık. Bunda desteği olan çabası olan herkes teşekkürü hak ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi çok büyük bir çınardır. Dünyanın ender partilerinden, örgütlerinden bir tanesi o nedenle, bizim gidecek başka bir yerimiz yok, başka bir lüksümüz de yok. Bu örgüt o tip gitgelleri de kabul etmez. Biz burada mücadeleyi sürdürmek zorundayız. Yoruldum deme lüksümüz de yok. Köşeden çıktığınız zaman da örgüt buna inanmaz. Her şart altında örgütlü mücadelemizi sürdürmek zorundasınız. Korkmak bizim geleneğimizde yok. Bu partinin geçmişini okursanız, ne tür mücadelelerden, süzüle süzüle geldiğini görürsünüz. O nedenle bizim, başka yerimiz yok, birlikte burada mücadele edeceğiz. Örgütümüz içinde mücadele edeceğiz.” Biçiminde konuştu. Blok liste şeklinde yapılan Merkez İlçe Başkanlığı Olağanüstü Genel Kurulu seçimlerinde geçerli oyların 177’sini alan Hüseyin Yıkılmaz CHP’nin yeni merkez ilçe başkanı oldu. Diğer başkan adayı Cemal Özsoy ise 117 oy’da kaldı.1 oy ise geçersiz sayıldı. Hüseyin Yıkılmaz’ın listesinde şu isimler yer aldı; “Hacer Yılmaz, Çetin Uç,İsmail Uludağ,Özcan Öztürk,Soner Oflaz,Eyüp Soydemir,Hasan Kılıç,İlkay Gürkan,Berrin Çevik,Barış Özgür Çetin,Naime Ceylan,Erman Esentepe,Şaban Ertozan,Servet Boz,Ayşe Luize Özcan ve Hatice Türk  

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2013, 21:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
metin masör
metin masör - 8 yıl Önce

ben buna şapka çıkartırım şimdi daima ileri chp kimse tutamaz seni boluda yıkılmaya değil yapmaya geldi sayın başkan yıkılmaz teprikler hayırlı olsun allah utandırmasın

üyeler
üyeler - 8 yıl Önce

meclis üyesi olacağım diye istifa edenler tekrar yönetime girmiş.yalanlarınız sayesinde bu partiye kim inanır artık.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124