Yıldırımın kitabı büyük ilgi görüyor

Gazetemiz yazarlarından Mustafa Yıldırım’ın e-kitap formatında yayınlanan  “Savaşmadan Yenilmek” isimli yapıtı büyük ilgi görüyor.   Mustafa Yıldırım üst üste yapıtlar veriyor. Halkımızı...

Yıldırımın kitabı büyük ilgi görüyor

Gazetemiz yazarlarından Mustafa Yıldırım’ın e-kitap formatında yayınlanan  Savaşmadan Yenilmek” isimli yapıtı büyük ilgi görüyor.

 

Mustafa Yıldırım üst üste yapıtlar veriyor. 
Halkımızı aydınlatan, derinliği olan, 
çok anlamlı, çok etkileyici çalışmalar: "Sivil Örümceğin Ağında", "Meczup Yaratmak", "Azerbaycan'da Adım Adım Teslimiyet", "58 Gün", "Ulus Dağına Düşen Ateş". Şimdi de "Savaşmadan Yenilmek". 


Bu uyuşuklukla, bu çıkarcılıkla, bu özel hesaplarla daha çok yaşayacağız? ABD bizden asker ister; Kore'ye, Afganistan'a, Balkanlar'a, Lübnan'a... Binlerce askerimizi yollarız. Özgürlük uğruna, "hür dünya" adlı bir uyduruk düşünceyi savunmak için! Daha doğrusu ABD çıkarlarını korumak için!.. 
Ama ülkemizin sınırlarını bir parmak aşmaya kalkıştık mı, hemen uçaklar tepemizde dolaşır, "Sakın ha, sakın ha, yoksa?" gözdağlarıyla!.. 

İşte, Mustafa Yıldırım'ın "Savaşmadan Yenilmek" dediği budur! Teslimiyet gibi bir şeyi yaşamak, yaşatılmak... 

"Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz." Olmamalı!.. Ama biri var, dağlardaki eşkıyalardan güçlü!.. Mustafa Yıldırım, "Savaşmadan Yenilmek" te diyor ki: 

"Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenler eşkıyanın küçük ortağı olmayı içlerine sindirmiyorlarsa, bu gerçeği görmüyor olamazlar. Türkiye Cumhuriyeti tüm geçmiş eşkıyalıkların, devletlerarası hukuka aykırı işgallerin, örtülü kanlı operasyonların, Birleşmiş Milletlerde, o olmazsa uluslararası savaş-terör, soygunculuk, soykırım mahkemelerinde dava konusu edilmesini istemelidir. Çünkü yok olunacaksa, onurumuzla yok olalım daha iyi!.." Onur diye bir şey varsa, kalmışsa!.
. Cumhuriyet, 5.6.2007 Oktay Akbal

Mustafa Yıldırım'ın yine adeta iğneyle kuyu kazarak ortaya bir 
kitap çıkardığını... Yıldırım'ın "Savaşmadan Yenilmek" isimli bu kitabında, içinde bulunduğumuz ya da yakın geçmişimizdeki süreçte ülkesine ihanet edenlerin encamını sergilediğini... 
Akşam, 22.5.2007 Şakir SüterMustafa Yıldırım 'ın son kitabının adı bu; yine Ulus Dağı Yayınları basmış. Can gözü kulağı açık bir Anadolu insanının, yurdumuz, bölgemiz, dünya üzerinde oynanan oyunlar karşısındaki bilinçli tepkilerini dile getiren yazılardan oluşuyor ve diyor ki:

Ama tarih boyunca asla 'çılgın' olmamış, akıllı Türklerden bazıları hâlâ diyor ki:
O zaman da ihanet vardı, şimdi de var,
Sonunda Ulus Dağı'na çıkılacak
Ve yine bir ateş yakılacak
Savaşmadan yenilmek yok! 
" 
Cumhuriyet, 2.5.2007 Bertan Onaran 
(Tanıtım Yazısından)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128