Yıldız okuyucularıyla buluştu

Gazetemiz yazarlarından Erol Yıldız Cumartesi günü İl Kültür ve Turizm müdürlüğünde bir imza günü düzenleyerek “Geçmişten geleceğe siyasi yalanlar” isimli kitabını imzaladı.   Bolu...

Yıldız okuyucularıyla buluştu

Gazetemiz yazarlarından Erol Yıldız Cumartesi günü İl Kültür ve Turizm müdürlüğünde bir imza günü düzenleyerek “Geçmişten geleceğe siyasi yalanlar” isimli kitabını imzaladı.

 

Bolu Olay gazetesi köşe yazarı Erol Yıldız Cumartesi günü Kültür sitesinde düzenlenen imza gününde “Geçmişten geleceğe siyasi yalanlar” isimli kitabını imzaladı. İlk kitabının gördüğü ilgiden memnun olduğunu söyleyen Yıldız;”Benim yaşam felsefem insanlara saygı duymak ve onlara doğrularla birleşen bildiklerimi aktarmanın hazını alarak fikirlerimi sunmak isteğidir. Amacım kimselerin kişisel düşüncelerini karalamak, onları fikirlerinden dolayı yermek niyetinde hiç olmadan sadece gerçek gördüğüm belge ve alıntılardan esinlenerek fikrimi sunmaya çalıştım.” Dedi.“İnandığım kadarıyla, doğduğundan şu anki yaşamıma kadar geçen süreçte, hep emeğe saygı duydum ve emekçinin, köylünün, işçinin, memurun, çalışanın ve onların haklarının yanında yer aldım” diyen Yıldız; “Haksızlığa karşı da fazlasıyla ezilmişlerin savunucusu oldum. Gazetecilik hayatım boyunca yazdığım makalelerimde gerek mahalli yazılarımda bulunduğum yerin sıkıntılarını, gerekse Ulusal bazda gördüğüm sorunları anlatmaya çalıştım. Bu kitabımın ana teması zaten yıllar boyu siyasilerin verdiği koltuk savaşından dolayı kendilerinin temsil ettikleri halka söyledikleri yalan gördüğüm kısımları hatırlatmak istedim. Emperyalist ülkelerin, hâkim olmak istedikleri toplumları çökertmek için ortaya koydukları, yardım adındaki girişimlerle borçlandırarak, onların kemerlerini sıktırarak, içlerine fesat düşürerek, Ulus Devlet anlayışını iç kargaşalarla gerek manevi, gerekse maddi açıdan bölme hevesiyle yaptıkları savaşa karşı verilen onur savaşlarını anlatmaya çalıştım. Bu toplumun birer ferdi olarak, çıkarılmış olan anayasamızın ışığında haklardan mahrum edilişleri ve yaşatılan sağlık, sosyal yaşam, ekonomik alanlarda söylenen vaatlerle bunların yapılmaması arasındaki geçen süreçlerdeki sıkıntıları aktarmaya çalıştım. Yüce Atatürk’ün “köylü Türk milletinin efendisidir” sözlerinin ardından, onların öğrenme, tarım ve diğer işlerde bilgi sahibi olacakları rehberlik görevinin en kutsalı köy enstitülerinin kuruluşu ve kaldırılışı arasındaki farklara değinmeye çalıştım. Özelleştirmeler sonucunda yıllar önceden başlayıp halen sürdürülen gerçek değerlerimizin elimizden bir, bir alındığının ve yabancı sermayeye peşkeş çekildiğinin altını çizmeye çalıştım. İnsanların tek sosyal ihtiyacı olan spor kulüplerinin mücadelelerinde koltuk kaybetmeme adına gerçek yapmaları gereken Belediyelerin kulüplere el atmasının yanlışlıklarını vurgulamaya çalıştım.” Şeklinde konuştu.

 

Tam bağımsız bir Türkiye olgusu hedefimdir

 

Yıldız; “2B yasasının açılımını, kıyılarımızın talan edilişini, madenlerimizi ve diğer değerlerin işletilememesini, ilaç politikaları sonucunda ortaya konan sıkıntıları, ülke tarımının yok olduğunu, tohumlarda dışa bağımlı kaldığımızı dilimin döndüğünce paylaşmaya çalıştım. Atatürk ve silah arkadaşlarının kişi ayırmadan, bu vatan için özlem duyanların ortak mücadeleleriyle ortaya konulan ve Milli Mücadele ile sınırları çizilen bu ülkenin yaşadığı sıkıntıları karşı tezleri vurgulayarak okuyucularımla paylaşmayı sağladım. Tek isteğim ve düşüncelerim bu olgular içinde, siyasi parti gözetmeden, bu ülkeyi sevenlerin ortak paydasında birleşerek gerçek bir Cumhuriyet anlayışıyla, tam bağımsız bir Türkiye olgusunun etrafında yaşamaktır.”dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128