Yılın karne töreni Seben’de yapıldı

  Türk Halk Müziğinin renkli simalarından Aydın Aydın, Bolu'da katıldığı karne töreninde samanlardan yapılan kostümü giyerek öğrencilere konser verdi.       Seben İlköğretim...

Yılın karne töreni Seben’de yapıldı

 

Türk Halk Müziğinin renkli simalarından Aydın Aydın, Bolu'da katıldığı karne töreninde samanlardan yapılan kostümü giyerek öğrencilere konser verdi. 

     Seben İlköğretim Okulundaki karne dağıtım töreninde öğrencilerle bir araya gelen Aydın Aydın, samandan yapılmış ilginç kostümüyle dikkati çekti. Türkülerini öğrenciler için seslendiren Aydın Aydın, daha sonra öğrencilerle kartopu savaşı da yaptı. Aydın, Seben Kaymakamı Alper Balcı'yı ziyaret için ilçeye geldiğini belirterek, ''Ben Seben'e Kaymakam Beyi ziyarete gitmiştim. Daha önce kendisi Ağrı Vali Yardımcısıydı. Birçok etkinlikte görüştük. Kendisi çok da sevdiğim bir insan. Ben Seben'e ilk defa gittim ve gördüm. Basından hiç duymadığım bir yerdi. Dün İstanbul'a geri dönecektim. Fakat Sayın Kaymakamımız karnelerin verileceğini söyleyerek, karne gününde Seben'de olmamı istedi. Ben de kabul ettim'' dedi. Samandan yapılan kostümünü çocukları eğlendirmek hem de ''Kuzu kuzu me'' şarkısına uyarlamak için giydiğini dile getiren Aydın, ''Ben kardan adam olarak çocukların karşısına çıkmayı planlamıştım. Seben'de fazla kar olmadığı için o şekilde çıkamadık. Bende sabah uyandıktan sonra Seben'in çiftçilerinin yoğun olduğunu düşünerek otlardan kostüm hazırlattım. Çocuklarımızın böylesine önemli bir gününde onları eğlendirmek istedim'' diye konuştu. 

Yeniçağa’da beyaz bayrak töreni yapıldı

 Yeniçağa’da ''Beyaz Bayrak'' ve karne töreni düzenlendi. 

     Yeniçağa Şair Dertli İlköğretim Okulunda düzenlenen beyaz bayrak ve karne törenine Yeniçağa Kaymakamı Barış Aktan, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Yeniçağa Belediye Başkanı Ahmet Kızıltan, İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akçahan Gepdirmen, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, Sağlık Müdürlüğü Çevre Şube Müdürü Ahmet Karaaslan, İl Genel Meclisi üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan Kaymakam Barış Aktan, Bolu genelinde 80 okulun bulunduğunu, bunlardan 16'sının beyaz bayrak aldığını, bayrak alanlar arasında 6 okulun Yeniçağa'dan olduğunu vurguladı. Konuşmanın ardından Kaymakam Aktan tarafından, Şair Dertli İlköğretim Okuluna beyaz bayrak ve başarı sertifikası verildi. Protokol üyeleri de Şair Dertli İlköğretim Okuluna katkıda bulunan hayırseverlere plaket verdi. Törenin ardından öğrencilere karneleri verildi. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128