YILLARDIR SÖYLÜYORUZ, CEMAAT AİBÜ’YÜ KUŞATTI

Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması soruşturmasında Bolu’da Abant İzzet Baysal Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Erdal Bekiroğlu gözaltına alındı. Bekiroğlu’nun dışında 26 akademisyenin de gözaltına alındığı öğrenildi.

 YILLARDIR SÖYLÜYORUZ, CEMAAT AİBÜ’YÜ KUŞATTI

HABER: FARUK ÇİDEM

Yıllardır gazetemizden aynı uyarıları defalarca yaptık. Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde cemaatin nasıl kadrolaştığını, şehrimizin mimarı İzzet Baysal’ın Bolululara emanet ettiği Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni cemaat tarafından kuşatıldığını duyurmaya çalıştık. Başta üniversite rektörü Hayri Coşkun olmak üzere, cemaatin kadrolaşmasına göz yuman kişilerin hesap vermesi gerektiğini ve bilim yuvası halinden çıkan üniversitede temizlik yapılmasının zorunlu olduğunu söyledik.

15 Temmuz’dan sonra geldiğimiz noktada, FETÖ/PDY darbe girişiminin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 30 akademisyen açığa alındı. Evlerinde, araçlarında ve üniversitedeki odalarında arama yapılan akademisyenlerden 26 tanesi Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından gözaltına alındı. 4 akademisyenin ise arama çalışmaları sürdüğü belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Habercilik bu değil
Habercilik bu değil - 4 yıl Önce

galiba üniversite yönetimine kininiz var. üslubunuzdan bunu çıkardım. ne oldu da bu kine sahipsiniz. sizi işe mi almadılar, size torpil mi yapmadılar? bir hukuk çu olarak masumiyet karinesini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. eğer bu akademisyenler suçsuz çıkarlarsa ne yapacaksınız? bu yorumu yayınlamayacağınızı biliyorum. okusanız yeter. allah tan bulmanız dileğiyle. i̇ftira atmak bu kadar kolay olmamalı

Öğrenci
Öğrenci - 4 yıl Önce

haksız yere devlet kadrolarına getirilenler bu işi yapanlar kadar bunlara seyirci kalanlar da suçlu akademisyenler memurlar hepsi ortaya çıkarılsın hesap gününden önce hesabımızı yapalım. haram yemeyelim yedirmeyelim

as
as - 4 yıl Önce

adamsın

Merakli
Merakli - 4 yıl Önce

merak ediyorum.hukumetin
i̇cinde kadrolasirken
hukumet neredeydi?

Sizin gibi medya
Sizin gibi medya - 4 yıl Önce

siz de biliyorsunuz onların cemaatçi olmadığını yazın ulan yazın

1 NUMARA REKTÖR OLMALIYDI
1 NUMARA REKTÖR OLMALIYDI - 4 yıl Önce

en başta rektör bey olmaliydi bu kadar adami ki̇m o makamlara yerleşti̇rdi̇ yurt dişina kaçanlara ki̇m 6 ay ücretsi̇z i̇zi̇n verdi̇ hepsi̇ rektörün i̇şi̇.

h.tk
h.tk - 4 yıl Önce

ünverste tam bir paraleci yuvası cok kişinin gitmesi gerekir yoksa temizlenmez

nane limon
nane limon - 4 yıl Önce

poliklinik sekreterlerine de el atılsın hepsi köpek gibi


SIRADAKİ HABER

banner128